Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Başsavcılığı Üç Büyük Kripto Para Borsasının Faaliyetlerinden Şüpheleniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Başsavcılığı Üç Büyük Kripto Para Borsasının Faaliyetlerinden Şüpheleniyor
ABD Başsavcılığı Üç Büyük Kripto Para Borsasının Faaliyetlerinden ŞüpheleniyorBinance, Kraken, Gate.io gibi büyük kripto para borsalarının ABD’deki dijital para düzenlemelerini ihlal ettikleri düşünülüyor. ABD’deki başsavcılık ofisi, bu borsaların New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından incelenmesine karar verdi.

ABD Başsavcısı Barbara Underwood bundan birkaç ay önce 13 farklı kripto para borsası hakkında detaylı bir inceleme yapılmasını talep etmişti. Ancak bu 13 borsadan Kraken da dahil olmak üzere dördü, inceleme talebine olumsuz yanıt verdi.

Başsavcılık ofisi bu büyük borsaların gizli ticaret yapıyor olmasından, müşteri paralarını yeteri kadar iyi koruyamıyor olmasından ve olası çıkar çatışmalarından şüpheleniyor. Başsavcılık ofisi, belli bir kripto para borsasını kullanmayı düşünen yatırımcılar için birkaç farklı soru yayınladı ve yatırımcılara, platformu kullanmaya başlamadan önce bu soruları sormaları yönünde tavsiyede bulundu:

 • Borsanın hack saldırılarına ve hackerların belli başlı müşteri hesaplarına erişmelerine karşı ne gibi güvenlik önlemleri alınmış?
 • Olası bir hırsızlık durumunda müşterilere dijital veya itibari para üzerinden iade yapmak için hangi sigorta poliçeleri hazırlanmış?
 • Bireysel yatırımcılara profesyonel yatırımcılara karşı adil bir şekilde alım-satım imkanı sağlamak için hangi önlemler alınmış?
 • Borsa yetkisi olmayan, izinsiz al-satçıları platformdan uzak tutmak için ne gibi önlemler almış?
 • Şirketin ve şirket çalışanlarının kendi çıkarları uğruna gizli bilgileri ifşa etmelerini önlemek için ne gibi önlemler alınmış?
 • Borsa, ticaretin devam ettiği ancak sitenin donduğu veya kapandığı durumlarda müşterilere nasıl haber verecek ve müşteriler bu durumlarda paralarına nasıl erişecekler?
 • Platformdaki dijital ve itibari hesaplara, platformun bağımsız denetimlerine ve doğrulamalarına dair şeffaflık ve güvenlik sağlanıyor mu?
 • Platform New York BitLicense düzenlemeleri gibi bankacılık veya benzeri düzenlemelere tabii tutuluyor mu veya bu gibi yasalar doğrultusunda düzenlenmiş mi?
 • ABD Başsavcılığı Üç Büyük Kripto Para Borsasının Faaliyetlerinden Şüpheleniyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

  Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

  ABD Başsavcılığı Üç Büyük Kripto Para Borsasının Faaliyetlerinden Şüpheleniyor - Yorumlar

  YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

   

  Yapılan Yorumlar

  SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin Aylık Kayıp Yolunda Bitcoin, PayPal’ı Geçti! Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi! Trump’ın Açıklamaları, Ana Akım Medya Ve Daha Fazlası Fiyatları Düşürdü VanEck Bitcoin ETF’si Geri Çekildi! VeChain Vakfı, 25 Milyon Dolarlık VET Geri Alımına Başladı

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kripto Para

  Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır