Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı
ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı

© Reuters.  ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı© Reuters. ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı

ABD Başkanı Donald Trump, Venezüella’nın petrol destekli kripto para birimi olan Petro’yu 19 Mart’taki yürütme kararıyla yasakladı.

Yasağın, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro ‘ya baskı yapmak için düzenlenen kampanyanın bir parçası olduğu bildiriliyor. Dün itibariyle ABD vatandaşlarının, petrol endeksli dijital para birimi kullanarak işlem yapması yasaklandı.

Yasak, Maduro hükümetinin döviz rezervlerini artırma çabalarını boşa çıkardı. ABD doları ve euro cinsinden kabul edilen işlemlerin sunulması, Venezüella’da döviz ambargosu olduğu için Venezüella vatandaşlarının yasal olarak katılamaması anlamına geliyor.

Sipariş ayrıca ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin ‘i yönetici emrini uygulamak için düzenlemeler yayınlama yetkisi verdi. Hazine Bakanlığı bu yılın başlarında dört Venezüella hükümet yetkilisi hakkında yaptırımlarını açıklamıştı.

Mnuchin’e göre, “Başkan Maduro rotasını düzeltmek yerine Venezuelanın ekonomisini daha da batırarak insani bir krizi teşvik ediyor. Maduro rejimi, kripto parasıyla yaptırımları atlatmaya çalışıyor. ”

Hazine Bakanlığı, Ocak ayında yatırımcıları Petro’yu “Venezüella halkının kaynaklarını daha fazla yağma ederken Maduro rejimini desteklemek için başka bir girişim” olarak adlandırmaktan kaçınmaları konusunda uyardı.

Petro, yabancı hükümetlerin destek ve ilgisini çekmeye çalıştı. Bu yılın başlarında Venezüella hükümeti, Polonya’nın gıda ve ilaç ticaretini Petro ile yapacağını iddia etmişti. Daha sonra bu iddia Polonya Maliye Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından reddedilmişti.

Petro’nun geleceği ABD’nin getirdiği yasak ile biraz bulanmış görünüyor. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri göreceğiz.

ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Başkanı Trump, Venezülla’nın Kripto Parası Petro’yu Yasakladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’deki Dev Sipariş Emriyle Bitcoin 1.000 Dolar Sıçradı! IMF: Kripto Paraların Hızlı Gelişimi Finansal Sisteme Meydan Okuyor Araştırma Raporu: Bitcoin ve Kripto Para Ticaretine Yön Veren Borsalar, Ülkeler ve Para Birimleri Avustralya’nın  Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı Ethereum’u Uzun Süre İkincilik Koltuğunda Göremeyebiliriz Maker Token (MKR) Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır