Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

96 Milyar Dolarlık Tayland Bankası, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Visa Blockchain Çözümlerini Test Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » 96 Milyar Dolarlık Tayland Bankası, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Visa Blockchain Çözümlerini Test Edecek
96 Milyar Dolarlık Tayland Bankası, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Visa Blockchain Çözümlerini Test EdecekYerel bir haber kaynağı olan The Nation‘ın 20 Eylül tarihli haberine göre, Tayland‘ın en büyük dördüncü bankası Kasikornbank, yakın zamanda blockchain tabanlı Visa (NYSE:V) B2B Connect programına katılan son banka oldu. Söz konusu program temel olarak sınır ötesi ödemelerin blockchain tabanlı yapılmasını sağlıyor.

The Nation haberine göre, Kasikornbank ülke içerisinde blockchain teknolojisini kullanacak ”ilk” banka konumunda ve bu sayede ülkenin bankacılık sektöründe blockchain kullanımının öncüsü haline gelebilir.

Visa’nın Tayland müdürü Suripong Tantiyanon, ortaklık hakkında görüşlerini ifade etti ve Visa B2B’nin ”güvenlik, yönetim ve dağıtık defter teknolojileri” konusundaki gelişmeleri destekleyeceğini bildirdi.

Kasikornbank kıdemli başkan yardımcısı Siriporn Wongtriphop’un açıklamalarına göre ise, uluslararası ödemeler için blockchain kullanılması şirketin ”endüstrinin lideri” haline gelmesini sağlayacak. Bunun temel nedeni ise ödemeler için olan ekstra güvenlik önlemleri ve blockchain’in güvenilirliği.

Visa’nın kendi resmi internet sayfasında yazan açıklamalara göre, B2B Connect 2017 yılının başlarında kurumsal çaptaki sınır ötesi ödemeler için kurulmuş. US Commerce Bank, Güney Kore menşeli Shinhan Bank, Filipinler‘deki Union Bank ve Singapur‘daki United Overseas Bank gibi önemli kurumlar söz konusu teknolojiyi kullanarak blockchain üzerinden birbirlerine işlem gönderebilecek ilk ortaklar ve kullanıcılar arasında yer almakta.

Daha önce Tayland Çiftçi Bankası olarak bilinen Kasikornbank, merkezi Bangkok içerisinde bulunan bir banka. Moody’s kurumunun yakın zamandaki araştırmasına göre Kasikornbank 2018 yılının Mart ayında 96 milyar dolarlık toplam varlığa sahipti.

96 Milyar Dolarlık Tayland Bankası, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Visa Blockchain Çözümlerini Test Edecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

96 Milyar Dolarlık Tayland Bankası, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Visa Blockchain Çözümlerini Test Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

QuadrigaCX, Resmi Olarak İflasını Açıkladı Dubai, kripto paraların geleceği hakkında endişeli değil Brian Kelly: Şimdi Yatırım Yapın! Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı! Kripto Paraların Kullanımı Artacak Bitcoin fiyatları, artışın yavaşlamasıyla 10 bin doların altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır