Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

600 Milyon Avroluk Teknoloji Merkezi Planlayan Siemens, Blockchain Teknolojisini Mercek Altına Alacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » 600 Milyon Avroluk Teknoloji Merkezi Planlayan Siemens, Blockchain Teknolojisini Mercek Altına Alacak!
600 Milyon Avroluk Teknoloji Merkezi Planlayan Siemens, Blockchain Teknolojisini Mercek Altına Alacak!Alman mühendislik devi Siemens, Çarşamba günü yaptığı bir duyuruda Berlin içerisinde kurulacak olan bir endüstri ve teknoloji merkezine tamı tamına 600 milyon avro yatırım yapacağını açıkladı. Siemensstadt, veya ”Siemens Şehri”, yapay zeka, blockchain, veri analizi, elektrikli araçlar, dağıtık enerji sistemleri ve enerji yönetimi gibi yenilikçi teknolojilere odaklı olacak.

Siemens’in açıklamasına göre Berlin’in batı kentlerinden birisi olan Spandau’da yapılacak olan bu mega proje, bölgeyi bilim ve iş dünyası arasında önemli bir futuristik alanlardan birisine çevirecek. Siemens’in planlarına göre teknoloji merkezinin startup firmaları için 2030 yılına kadar hazır edilmesi ilk hedefler arasında.

Siemens’in mevcut ana merkezi Bavyera’nın başkenti Munich içerisinde yer alıyor. Ancak firma ilk olarak 19. yüzyılda Berlin içerisinde kurulmuştu ve mevcut yatırım da dünya devinin başladığı yere dönmesini sağlayacak.

Siemens CEO’su Joe Kaeser, yeni Siemensstadt’ın yine Spandau içerisinde yer alan ilk projeye benzeyeceğini de aktardı:

”1897 yılında Siemensstadt’ın kurulmasının arkasındaki fikir, hem çalışma hem araştırma hem de yaşama için bir alanı birleştirip başarılı bir gelecek için yararlı bir ortak yaşam elde etmekti.

Bugün de geleceğin iş dünyasını yeniden düşünmemiz gerekiyor. Çalışma, öğrenme ve konutsal yaşamın entegre edilmesi gerekiyor ve bunun yanı sıra insanlar arasındaki bağlantı ve diğer unsurlar da yeni ekosistemler oluşmasını arttıracaktır.”

Blockchain Siemens’in yanı sıra dünya devleri IBM (NYSE:IBM), Google (NASDAQ:GOOGL), Microsoft (NASDAQ:MSFT) gibi firmalar tarafından da çoktan kullanılmaya başlandı.

600 Milyon Avroluk Teknoloji Merkezi Planlayan Siemens, Blockchain Teknolojisini Mercek Altına Alacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

600 Milyon Avroluk Teknoloji Merkezi Planlayan Siemens, Blockchain Teknolojisini Mercek Altına Alacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Panik Alımlar Aynı Hataya Düşürüyor Ripple (XRP) Çin’deki 67 Milyar Dolarlık Bu Pazarı Hedef Aldı! Altcoin Rallisi Başlıyor! İşte Ünlü Analist ve Uzmanların Yeni Altcoin Tahminleri Almanya Hükümeti Blockchain’i Anlamak İçin Şirketlerle İşbirliği Yapıyor ABD’deki CFTC Yetkilisi: ‘Blockchain’in Pek Çok Farklı Kullanım Alanı Var’ Filistin Yönetimi İsrail Şekeli Yerine Kripto Parayı Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır