Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

5.000 Dolarlık Yatırımı 800.000 Dolara Çeviren Öğrenci: Trading Hayatımı Mahvetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » 5.000 Dolarlık Yatırımı 800.000 Dolara Çeviren Öğrenci: Trading Hayatımı Mahvetti
5.000 Dolarlık Yatırımı 800.000 Dolara Çeviren Öğrenci: Trading Hayatımı MahvettiBir üniversite öğrencisi 5.000 dolar ile başladığı yatırımını, kripto para alım satımı yaparak 800.000 dolara kadar çıkardı ancak şimdi bunun hayatını ”mahvettiğini” iddia ediyor çünkü toplamda 400.000 dolarlık vergi borcu mevcut.

Büyük Kazançlardan Vergi Kabusuna
İsimsiz bir üniversite öğrencisi popüler sosyal medya platformu Reddit üzerinden yazdığı bir gönderide, karşısına çıkan inanılmaz vergi borcu sonrası ne yapması gerektiği konusunda tavsiye istedi.

Gönderide yer alan bilgilere göre, Kaliforniya içerisinde yaşayan öğrenci ilk başta dünyanın en popüler kripto para borsalarından Coinbase‘e 5.000 dolarlık yatırım yaparak başladı. Öğrenciyi kripto para birimleri ile tanıştıran olay ise bir arkadaşının ona Ethereum‘a yatırım yapması hakkında tavsiye vermesi olmuş.

Alt koinlerden 10 kat kar elde eden üniversite öğrencisi, sonunda 2017’nin ünlü Aralık ayında başladığı yatırımı 800.000 dolara kadar çıkartmayı başarmış. 2017 yılından sonra bir çok kripto para biriminin değer kaybetmesi ve kendisinin de ”2018 başlangıcında bir kaç kötü ICO’ya” yatırım yaparak kumar oynaması sonrası, sahip olduğu portföy 125.000 dolara kadar düşmüş. Bu da kendisi için sıkıntı olmamış ancak daha sonra öğrendiği 400.000 dolarlık vergi borcu, şu an öğrencinin en büyük endişesi.

Kripto Para Vergilerinden Habersiz
”Asla bunları bize öğretmedikleri” için vergilerden haberim yoktu ifadesini kullanan öğrenci, gönderiye vergi ile ilgili Coinbase’in kendisine bu bahar döneminde gönderdiği belgeyi de ekledi.

Öğrenci yaptığı bütün işlemlerin ”kripto ile kripto ticareti” olmasına rağmen gelen verginin kendisini şoke ettiğini belirtiyor. Şu an Barnes & Noble kurumunda saatlik 12 dolara çalışan öğrenci, söz konusu vergi borcunu nasıl ödeyeceğini ise kara kara düşünmekte.

5.000 Dolarlık Yatırımı 800.000 Dolara Çeviren Öğrenci: Trading Hayatımı Mahvetti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

5.000 Dolarlık Yatırımı 800.000 Dolara Çeviren Öğrenci: Trading Hayatımı Mahvetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’in Charlie Lee’si Kripto Para Kabulü ve Dahası Hakkında Konuştu Blockchain’in Telekomünikasyon Sektöründeki Değeri 1 Milyar Doları Geçecek Ethereum (ETH) Bir Sonraki Ekonomik Kriz İçin Bir Koz Olabilir Mi? 27 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC yeniden 4.000 doların altında İddia: Telegram TON Ağı 2019 Yılının Ekim Ayına Kadar Çıkmazsa, Tokenler Geçersiz Hale Gelecek! Bitcoin Dostu Bankacılık Uygumalasının CEO’su Kara Para Aklama İddialarına Yanıt Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır