Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

4091 dolardan 383 dolara – Bitcoin Cash’in hazin hikayesi

Ana Sayfa » GÜNCEL » 4091 dolardan 383 dolara – Bitcoin Cash’in hazin hikayesi
4091 dolardan 383 dolara – Bitcoin Cash’in hazin hikayesi


Bitcoin Cash’in hazin hikayesi 2017’de Bitcoin’in sert çatalı olarak piyasaya girmesi ile başladı. Bitcoin Cash (BCH) her geçen gün değer kaybediyor.

Bitcoin Cash’in hazin hikayesiSert çataldan önce, Bitcoin cash, düşüş piyasası devreye girdiği halde bile yükseliyordu. BCH, Eylül ayındaki en düşük seviyesi olan 400 $ seviyesinin üstünde işlem görüyordu. 500 dolarlık seviye, 400 dolardan çok fazla olmamasına rağmen, BCH bir an önce tırmanma çabası göstermeye başlamıştı. Bu da bir sonraki direnç seviyeleri olan 550 $ – 610 $’a BCH’ı çekmeyi başardı.

Bununla birlikte, bu hareket, ayı piyasasının kuvvetlenmesi üzerine son buldu. Bitcoin Cash sert çatalı, Bitcoin Cash ile ilgili herhangi bir faaliyette yer alan yatırımcıların alım, satım, çekme ve yatırma gibi işlemlerini durdurmasına yol açtı.

Bitcoin Cash, piyasaya sürüldüğünden bu yana cazip büyümesine kıyasla çok fazla düştü. BCH şu an 387 $’lık düşük bir fiyata işlem görüyor ve CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5.33 oranında azaldı.


Bitcoin Cash grafiği

Ağustos ayındaki sert çatalın ardından, BCH, üç ay sonra 17 Kasım 2017’de 909.16 $’lık fiyat ve 19.9 milyar dolarlık işlem hacmiyle pliyasaya girmiş oldu. BCH, aynı günde ilk kez tüm zamanların en yükek değeri olan 1217.42 doların üstüne çıktı.

18 Kasım’dan 19 Aralık’a kadar, Bitcoin Cash, başlangıç fiyatının iki katından fazlasına 2199.06 $’a ulaşmayı başardı. Biri bunun bir zirve olduğunu düşünebilirdi. Ama, Bitcoin Cash, 20 Aralık’ta piyasaya sürüldükten sadece dört ay sonra, diğer bir tüm zamanların en yüksek değerine 4355 dolara fırladı.

Bununla birlikte, yeni yıl yaklaştıkça, düşüş, BCH’nin 4,000 $ seviyesinden daha yüksek bir alım-satım fiyatını kaydetmekten alıkoyacak ve yeni yılın ilk ayında 2000 dolara ve hatta 1000 dolara kadar geri çekilecekti.

Şubat ayında, Bitcoin Cash, 900 $’lık ilk fiyatına kadar düşük bir seviyeye geriledi ve Ağustos ayına kadar, 800 $ ile 1,000 $ arasındaki işlem fiyatları ile mücadele etti. Ağustos ayından Ekim ayına kadar BCH fiyatı, 600 $’dan 400 $’a kadar düştü. Bu esnada BCH piyasa değeri de 7 milyar dolara kadar düştü.

Bitcoin Cash iniş mi çıkış mı yaşıyor du? BCH, çok hızlı bir şekilde toparlandı mı? Daha da önemlisi, BCH, kısa süre içinde geri dönüş yapabilir mi? Kripto para birimi ile ilgili bu çok karmaşık dünyada tahminler doğru bir şekilde gerçekleştirilemez. Ancak CivicKey’den Vinny Lingham tarafından yakın tarihli bir Twitter anketi yapıldı. Ankete katılanların %29’unun Bitcoin Cash’ten çatallanan sert çatal Satoshi Vision BCH (BCH SV)’ın hayatta kalacağına inandığı, %22’sinin de Bitcoin Cash ABC’nin savaşı kazanmasının muhtemel olduğuna inandığı ortaya çıktı. Daha ilginç olarak, kalan %49 hala güçlü bir şekilde Bitcoin Cash’i tutuyor. Bakalım Bitcoin Cash’in hazin hikayesi nasıl devam edecek.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

4091 dolardan 383 dolara – Bitcoin Cash’in hazin hikayesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in Sert Düşüşü Sonrası Analistlerin Son Öngörüleri Kripto para piyasası için daha kötü günler mi geliyor? Bitcoin için bir kilometre taşı geçildi: 18 milyon Yarılanma Sonrası Bitcoin Fiyatı 55.000 Dolara Yükselebilir Amerika’dan Sahte İlaçlara Karşı Blockchain Hamlesi İtalya’da Blockchain Regülasyonları Hız Kesmeden Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır