Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

24 Saat İçinde Bitfinex Borsası’ndan 3000BTC Çıktı. Bu Beklenmeyen Hareket Endişeleri Arttırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » 24 Saat İçinde Bitfinex Borsası’ndan 3000BTC Çıktı. Bu Beklenmeyen Hareket Endişeleri Arttırıyor
24 Saat İçinde Bitfinex Borsası’ndan 3000BTC Çıktı. Bu Beklenmeyen Hareket Endişeleri Arttırıyor

© Reuters.  © Reuters.

Son 24 saat içinde Bitfinex Borsası’ndan 3000BTC ‘nin üstünde Bitcoin kayboldu ve bu da

endüstri içindeki endişeleri arttırıyor. Bitfinex’ten iki gün önce Tether’in dışa akışını hatırlayacaksınız. Bu gün geniş bir Tether içe akışı ve Bitcoin’in ise kaybı var.

Bitfinex Borsası’ndan 3000BTC Çıkışı Ne DüşündürüyorSoğuk cüzdandaki Tether miktarı 144 milyondan 251 milyona yükselirken 3000BTC borsadan çıktı. Bitfinex bu tür bir USDT çalkantısını ilk kez yaşamıyor. Ancak miktarı endişe verici. Öyle görünüyor ki yatırımcılar değerlerini Bitfinex dışında başka bir borsaya taşımaya karar verdiler.

Bir saat içinde Bitfinex’ten aracı cüzdan Bittrex vasıtasıyla önemli bir miktarda işlem başlatıldı. Huobi gibi diğer bazı borsalara da aynı zamanda Tether akışı başladı. Bitcoin’in nereye gönderildiği belli değil ancak Bitfinex’in iflas edeceğine dair dedikoduların bu çalkantıda etkisi olduğu düşünülüyor. HSBC’nin de bu borsayı bıraktığını düşünürsek şu an bankacılık sorunları yaşıyor olması muhtemel görünüyor.

Şu an itibariyle Bitfinex ve Tether fonları 500 milyonun üzerinde USDT barındırıyor. Tether fiyatının 1 dolar bölgesinde dalgalandığı düşünülürse USDT cüzdanlarındaki Tether’in bu seviyenin altına düşmesi şaşkınlık yarattı. Bitfinex üzerinde Bitcoin’in premium değeri 100$ üzerindeydi. Bir USD ödemesine girişilmesi durumunda Bitcoin ve USDT fiyatları anlamlı derecede düşecek. Kraken üzerindeki satış baskısı da düşünülürse bu kısa sürede gerçekleşecek.

Bitfinex üzerindeki bu rahatsız edici aktivite kripto dünyasını uzun süre parçalayacak. Bazıları yatırımcıların platforma ilgisini kaybedeceğinden korkarken bazılarınca da bu sadece sahte alarm. Şunu not etmek önemli: Tether’in, TrueUSD (TUSD) ve Paxos (PAX) gibi diğer bazı stable coinler için ticareti yapılıyor. Eğer bu devam ederse Tether’in fiyatı USD karşısında daha da düşebilir.

USD’ye Karşı Tether ve BitcoinYazı yazıldığı esnada Tether (USDT) 0.988957’den işlem görüyordu. Bu gösteriyor ki USD’ye karşı %0.46, Bitcoin’e karşı %0.43 değer kaybetmiş. 24 saatlik ticaret hacmi 2,362,548,126$ ve market kapitalizasyonu 2,362,548,126$. Ticaret volümünün çoğu satıcılardan geliyor. Lider kripto Bitcoin’in market kapitalizasyonu ise şu an itibariyle 6,276.58. Bunun anlamı USD’ye karşı %0.26 değer kaybetmiş. Gelecek birkaç gündeki ticaret, fiyat hareketinin değişip değişmeyeceğini belirleyecek.

KoinMedya AirDrop’una Katılmak İster Misiniz? Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki tweet’i RT etmek. İşte Bu Kadar Basit. Ödülü kazanan olmak için Takip zorunludur.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

24 Saat İçinde Bitfinex Borsası’ndan 3000BTC Çıktı. Bu Beklenmeyen Hareket Endişeleri Arttırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Icrypex’in modeli, 2020’de Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatı için ne diyor? Ünlü Analist: Bitcoin Teknik Olarak Altından Daha İyi Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı? Kanada Mahkemesinden 1.4 Milyon Dolarlık Bitcoin Kararı! Binance CEO’su: Bu Seferki Ayı Piyasası Çok Uzun Sürüyor Milyarlarca Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı: Sözde OneCoin Lideri Tutuklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır