Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2011’deki Bitcoin Devriminin Kahini Davincij15’den Yeni Kripto Para Derecelendirme Sistemi

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2011’deki Bitcoin Devriminin Kahini Davincij15’den Yeni Kripto Para Derecelendirme Sistemi
2011’deki Bitcoin Devriminin Kahini Davincij15’den Yeni Kripto Para Derecelendirme Sistemi

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para ve maden piyasasında tecrübeli bir yatırımcı ve borsacı olan Davincij15, temel analizde kullanılacak bir kripto para derecelendirme sisteminin oluşturulmasına yönelik belirlediği prensipleri sunan belgeyi dün yayınladı.

Bu girişimci, 2011 yılında yayınladığı bir videonun internette trend haline getirilmesinden sonra Bitcoin’in özellikleri ile fiyatı ve elektronik parayı saklama aracı olarak avantajlarının yanı sıra, (o zamanlar pratikte bilinmeyen) bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda yaşayacağı ivme kazanan büyümesinin avantajları hakkında konuşarak kripto para evreninde popüler hale geldi.

Bitcoin Nereden Nereye
Davincij15 videoyu yayınlandığı zaman, Bitcoin’in 9.57 $ değerinde olduğunu hatırlatmakta fayda var. 2011 yılında BTC yıla 0.3 Dolarlık değerle başlamıştı. Temmuz ayında 15,4 $’lık değeriyle zirveye ulaşmış ve 3.06 $ ‘lık değerle 2011 yılını kapatmıştı.

Üç Bölümlük Belge
Belge üç bölümden oluşuyor: İlk bölüm dört aşamalı gruplar halinde kripto paraların genel bir sınıflandırmasını yapıyor. İkinci bölüm, her bir kripto para birimine bir puan vermek, özelliklerine göre puan eklemek veya çıkarmaya yönelik bir sistemi açıklıyor. Üçüncü kısım ise, başarılı kripto para alım satımı için ipuçları sunuyor.

Aşamalı sistem, analiste gelecekte bir kripto paranın başarılı olma şansını belirlemesine olanak sağlayan spesifik özellikler ortaya koyuyor. Her bir seviyenin açıklaması şu şekilde:

Kripto Para Derecelendirme Sisteminin Birinci Aşama Coinleri
Kripto para birimi, stable coinler hariç piyasa değeri büyüklüğü bakımından ilk 25’te yer almalıdır. Kripto para birimi merkezileştirilmemelidir, yani ağda bulunabilecek düğüm sayısında bir sınır bulunmamakta veya düğümlerin sayısı zamanın ruhuna bağlı olarak ve/veya kullanıma bağlı olarak artabilmekte. Ayrıca, arkasında sağlam bir pazarlama ve tanıtımın da olması gerekir.

Bu grupta Bitcoin, Ethereum, DASH, Litecoin gibi kripto para birimlerini diğerlerinin arasına yerleştiriyor.

Kripto Para Derecelendirme Sisteminin İkinci Aşama Coinleri
Bu kripto para birimleri yükselişe geçiyor ve güçlü bir topluluğa ve geliştirici desteğine sahipler ancak başka alanlarda eksiklikleri bulunuyor. Projeleri ilginç ve bitcoin’den farklı olarak kendi başlarına ayakta durabilecek güce sahip. Bu paralar beş veya daha fazla borsada ve işleyen son kullanıcı cüzdanlarında listelenmelidir.

Analizlerine göre, “2. aşama coinlerin çoğu bitcoin kopyası”. Ancak, EOS gibi diğer kripto para birimleri bu kategoriye girebilir.

Kripto Para Derecelendirme Sisteminin Üçüncü Aşama Coinleri
Bu kripto para birimleri şu anda hiçbir şey yapmasa bile, çok az yol haritasına sahip olsa bile veya hiç olmasa bile geliştirici topluluğuna sahip olabilir. Piyasa değeri olarak 10 milyon doların altına düşen ancak en azından üç borsada listelenen alt coinler bu gruba örnek olarak verilebilir.

Davincij15 Dogecoin’e bu kategoride yer veriyor.

Kripto Para Derecelendirme Sisteminin Dördüncü Aşama Koinleri
Ölü, zincirleri kırılmış veya üzerinde çalışan bir geliştirme ekibinin olmadığı, az miktarda topluluk desteğinin ve bir yıl boyunca kod tabanında önemli değişikliklerin olmadığı ölmekte olan kripto paralar bu gruba örnek. Ayrıca, kripto para birimi projesi piyasa değeri büyüklüğü itibariyle 1 milyon dolardan az olan bir değere sahipse yine bu grupta. Geri dönüşe ilişkin olasılığın yok denecek kadar az olduğu coinler yine bu aşamada yer alıyor.

Bununla birlikte, coinin birden fazla borsa tahtasında alım satımı yapılırsa, fiyat artırıcılar bu coinin değerini artırmaya çalışacak ve bu noktada kâr elde edilmesi de söz konusu olacak.

Dördüncü aşama coinlerin bir örneği olarak Davincij15, MaxCoin’i işaret ediyor.

Topluluğa Sistemi Geliştirme Çağrısı
Belge henüz tamamlanmış değil ve Davincij15, belgenin yol boyunca birçok değişiklik geçireceğini belirtiyor. Topluluğa, metni analiz etme çağrısında bulunuyor. Her gün bu sistemi daha da geliştirmek için tavsiyelerde bulunmalarını istiyor ve bu belgenin tüm topluluğa yararının olacağını belirtiyor.

Videonun tamamını bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post 2011’deki Bitcoin Devriminin Kahini Davincij15’den Yeni Kripto Para Derecelendirme Sistemi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2011’deki Bitcoin Devriminin Kahini Davincij15’den Yeni Kripto Para Derecelendirme Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Beklenen Constantinople Hard Fork’u Ethereum Piyasasını Nasıl Etkiler? Ani Yükseliş! Bitcoin Tek Bir Mumla 3.700 Doların Üzerine Çıktı, Piyasa Yeşillenmeye Başladı Serkan İnci’ye Göre Türkiye Cumhuriyeti 50 Milyar Dolarlık Kripto Para Yaratabilir Ünlü Bitcoin Yatırımcısından Çarpıcı Ethereum ve Altcoin Tahmini Kara Kıta Afrika’nın Kripto Umudu Pundix! Ripple, Coinme’ye Yatırım Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır