Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

11 Eylül Belgelerini Yayınlayan Hackerlar Tehditlerini Sürdürüyor: Bir Sonraki Belgeler ABD Derin Devletini Yakacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » 11 Eylül Belgelerini Yayınlayan Hackerlar Tehditlerini Sürdürüyor: Bir Sonraki Belgeler ABD Derin Devletini Yakacak
11 Eylül Belgelerini Yayınlayan Hackerlar Tehditlerini Sürdürüyor: Bir Sonraki Belgeler ABD Derin Devletini Yakacak

© Reuters. © Reuters.

Dark Overlord isimli hacker grubu, 11 Eylül olaylarıyla ilgili olduğunu belirttikleri 650 belge için kod çözme anahtarlarını internette yayınladı. Grup bir fidye ödenmediği takdirde, ABD “derin devleti” için yıkıcı sonuçlar doğuracak daha fazla belgenin ortaya saçılacağını belirterek tehditlerde bulundu.

Tam 18.000 Adet Gizli Belge
Belge dökümlerine bakıldığında belgeler, sigorta şirketleri, hukuk firmaları ve devlet kurumlarından çalındığına inanılan 11 Eylül 2001 terör saldırılarıyla ilgili 18.000 gizli belgenin sadece bir bölümünden ibaret.

The Dark Overlord isimli bilgisayar korsanı grubu, saldırıya uğrayan firmalar eğer miktarı belirtilmemiş bir bitcoin fidye ödemesinde bulunmadıkları sürece, 10 GB’lık veriyi internette yayınlamakla tehdit ediyor. Bununla birlikte Çarşamba günü, grup, kamuoyuna içi belge dolu hazinenin kilidini açmak için Bitcoin ödemeleri yapabilecekleri “sıralı bir tazminat planı”nın bulunduğunu açıkladı. Bu plana göre Bitcoin bağışının belli bir seviyeye ulaşması durumunda kamuoyu bu belgelere erişebilecek.

Grup 12.000 Dolardan Fazla Bitcoin Topladı
Bir gün sonra, Dark Overlord, toplamda 650 belgeden oluşan “tabaka 1” ve birkaç “kontrol noktasının” kilidini açmaya yetecek kadar, 12.000 dolardan fazla bitcoin topladılarını ifade ediyorlar.

Şifreli kalan dört katman daha var ve gruba göre, “her katman daha fazla sır, daha fazla zarar verecek belge içeriyor. İçerik ise sadece gerçeklerden ibaret.”

Bilgisayar korsanları, “11 Eylül Belgeleri” olarak adlandırdığı “megaleak” isimli dosyanın kamuoyuna açıklanması için 2 milyon dolarlık Bitcoin talep ediyor.

Tehditler Devam Ediyor
Grup ayrıca belgeleri terörist gruplara, yabancı hükümetlere ve medya kuruluşlarına satmayı da teklif ediyor. RT muhabiri, bilgisayar korsanlarına yorum yapmaları için görüşme talep ettiklerinde, bilgisayar korsanları kanal muhabirine potansiyel olarak gündemi patlatmaya hazır belgelere özel bir erişim sağlayabileceklerini teklif etti ancak tabii ki, bu teklifin de bir bedeli var.

RT America muhabiri Michelle Greenstein konuyla ilgili olarak “Bu belgeleri bana satmaya istekliydiler. Bu yüzden belgelerin hepsi onlar için para demek.” ifadesini kullanıyor.

Belgelere bakıldığında “katman 1” belgeleri – eğer orijinalse – herhangi bir gündemi sarsacak bir içeriğe sahip değilmiş gibi görünüyor. Yayınlar çoğunlukla havaalanı güvenliğinden gelen ifadelere ve 11 Eylül saldırılarından etkilenen taraflara yapılan sigorta ödemeleriyle ilgili detaylara odaklanıyor. Ancak veri dökümüne bakıldığında, grubun blöf yapmadığı açıkça görülüyor.

Bilgisayar korsanları kod çözme anahtarlarını içeren bir mesajda şu ifadeleri yazmışlar: Söylediklerimizin doğru olduğuna ve tam olarak söz verdiğimiz gibi kesinlikle yapacağımıza dair yaptığımızın daha kesin bir kanıtı olarak bu içeriğe bir bakın. Bitcoinlerin sağnak sağnak yağmasını sağlamaya devam edin, biz de hakikatin gürül gürül yağıp ortaya çıkmasına devam edeceğiz.”

Yayının ardından Reddit, Pastebin ve Twitter’dan silinen belgeler, yazı yayına hazırlandığı sırada Steemit isimli siteden indirilebiliyor.

Kod çözme anahtarlarını yayınladıktan kısa bir süre sonra grup, “Amerika Birleşik Devletleri’nin ulus devletini ve daha derin devleti” kastederek onlara yönelik bir ültimatom yayınladı. Bırakılan mesajda şu ifadelere yer veriliyor:

“İlgili tüm taraflara (havayolları, dava firmaları, soruşturma şirketleri, FBI, TSA, FAA, bankalar, güvenlik şirketleri ve daha fazlası) sesleniyoruz: topu oyuna sokmadığınız sürece, sizi yakacağız”

Görünüşe göre fidyenin henüz karşılanmamış olması Bilgisayar korsanlarını kızdırmış durumda. Bu kızgınlığın bir yansıması olarak, bilgisayar korsanları bir mesaj yayınlayarak uyarılarını yinelediler: “Biz bu katmanları bir soğan gibi soyuyoruz. Bizden başkası kesinlikle sizi kurtaramaz. Lanet olası parayı ödeyin.”

Her ne kadar hacker grubu motivasyonunu finansal olarak sağlasa da ve ayrıca “hacktivism” faaliyeti ile ilgilenmedikleri konusunda ısrarcı olsalarda, kitlesel bir finansmanın devam etmesinin 18.000 belgenin tamamen serbest bırakılmasını sağlayacağına dair bir beklentilerinin olduğunu da dile getiriyorlar.

Grubun Amacı: Hakikatleri Açığa Çıkarmak
Hackerlar, “katman 1” için kod çözme anahtarlarını internette yayınladıktan sonra yazdıkları mesajda şu ifadelere yer veriyorlar: “ana akım medyanın artık gerçeği daha fazla susturmasına izin veremeyiz. Onların şindiye kadar yapmış oldukları propagandalarının, bugün ele aldığımız gerçekler tarafından ezilmesini sağlamak zorundayız.”

The Dark Overlord, yalnızca Lloyds (LON:LLOY) of London ve Hiscox gibi küresel sigorta şirketlerinin değil, aynı zamanda Dünya Ticaret Merkezi kompleksine sahip olan Silverstein Properties’in ve çeşitli devlet kurumlarının belgelerini de ele geçirdiklerini iddia ediyor.

“Megaleak”, imha edilmesi gereken, ancak bunun yerine yasal şirketler tarafından tutulan gizli belgeleri içeriyor. Bu belgelerin “yakın tarihte en çok tanınan olaylardan biri hakkındaki gerçeği” ortaya koyduğu da iddia ediliyor.

Bahsini ettiğimiz hacker grubu The Dark Overlord, 2016 yılında ortaya çıkmış ve hacklenen verilerde dahil olmak üzere çok sayıda fidye almaya yönelik tertiplerden sorumlu tutulmuştur. The Dark Overlord, fidye talebinde bulunduğu ama bu talebin karşılanmadığı olaydan tam bir yıl sonra Netflix’in Orange is The New Black isimli yapımına ait tüm sezon bölümlerine yüz kızartıcı bir şekilde sızmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post 11 Eylül Belgelerini Yayınlayan Hackerlar Tehditlerini Sürdürüyor: Bir Sonraki Belgeler ABD Derin Devletini Yakacak appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

11 Eylül Belgelerini Yayınlayan Hackerlar Tehditlerini Sürdürüyor: Bir Sonraki Belgeler ABD Derin Devletini Yakacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Skoda Minotti Bitcoin Ödemelerini Kabul Edeceğini Açıkladı! Huobi Kurumsal Yatırımcılara Özel Hizmetler Sunuyor Rapor: Bitcoin Borsalarının %54’ü Güvenlik Açıklarına Sahip. Hangi Bitcoin Borsalar Güvenli ? Winklevoss Capital: Bazı Şeyler Çok Abartılıyor! Bitcoin devi Bitmain’den 625 milyon dolarlık zarar Ripple balinaları göründü! 50 milyon XRP taşındı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır