Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor”
Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor”

2/2


2/2


Yeni yapılan bir araştırmaya göre, ”varlıklı” y kuşağının 4’te 1’inden fazlası ya kripto para birimine sahip ya da kripto para birimi kullanmakta.

ABD İçerisindeki En Büyük Jenerasyon
Y kuşağı veya 1980’ler ile 2000’ler arasında doğmuş olan jenerasyon, yakın zamanda iletişim ve pazarlama firması Edelman tarafından ankete alındı. Millennials With Money isimli rapora göre, y kuşağının %25’i ya yatırım olarak ya da aktif olarak kullanmak için kripto para birimine sahip. Başka bir %31’lik kısım ise kripto para kullanma ile ”ilgilendiklerini” ifade etmekte.

Araştırma ve anket tam olarak 1.000 varlıklı y kuşağı üyesi ile yapıldı ve ankete katılmak için gereken varlık seviyesi ise yatırım yapılabilir varlıklarda en az 50.000 dolar veya 100.000 dolarlık bireysel veya toplu gelir olarak belirlendi.

Teknik olarak tam bir yaş sınırı olsa da, yukarıda da belirtildiği üzre 1980’ler ve 2000’ler arasında doğanlar y kuşağına dahil yani 18 ile 34 yaş arası zenginler ankete katılma hakkı kazandı.

”Y Kuşağı şu an ABD içerisindeki en büyük jenerasyon ve ülkenin yaşayan nüfusunun 4’te 1’inden fazlasını oluşturuyorlar. Bu jenerasyon en çeşitli ve en eğitimli kuşak. Onlar ilk ”dijital doğumlular.” Bu kuşak dünyaya çok büyük ekonomik fırsatların ve ekonomik belirsizliklerin olduğu bir zamanda geldiler. Bu sebeple oldukça ayrıcalıklılar.”


Araştırmanın sonuçlarının yanı sıra, Coin.dance sitesinin verilerine göre de Y kuşağı Bitcoin konusunda bir hayli baskın. 25-34 yaş arası topluluk üyelerinin oranı %48,43 iken, onu takip eden %24.96’lık oranla 35-44 yaş, daha sonra %13.84’lük oranla 18-24 yaş, %8.9’luk oranla 45-54 yaş, %2.61 oranla 55-64 yaş ve son olarak %1.26 oranla 65 yaş ve üstü.

Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın CEO’su Garlinghouse: Bitcoin’de uzun pozisyon aldım Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat Arttı Ethereum için Truffle, Infura ve MetaMask neden önemli? Bitcoin Fiyatı 4 Yıl İçinde 100.000 Dolar’dan Yüksek Olacak Roubini Yine Dilini Tutamadı: ‘Kendini Beğenmiş’ Bitcoin Yatırımcıları Hiçbir Şeyden Anlamıyor Bitcoin 4.000 Dolar Aşağısına Geriledi – Sebep Çin ve ABD’nin Yeni Gelişmesi Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır