Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zambiya: 2.4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan Üçlü Tutuklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zambiya: 2.4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan Üçlü Tutuklandı
Zambiya: 2.4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan Üçlü TutuklandıKripto para dolandırıcılıkları ve yatırımcıların kandırılması, bu sefer de Zambiya içerisinde kendini gösterdi ve bu olayların adeta küresel olduğunu ispatladı. Hilda Agnes Raubenheimer, Orient Rio Zekko ve Tapiwa Chirwa isimli üç kişi, Heritage Coin Resources Limited isimli kripto para yatırım firmasının arkasındaki üç ”dolandırıcı” olarak vurgulanmakta.

Zambiya’nın finansal regülatörü tarafından açıklanan bilgilere göre, üçlü, yatırdıkları paranın kripto para yatırımı için kullanılacağını vaat ettikleri kişilerden toplamda 28 milyon Zambiya Kvaçası (yaklaşık 2.4 milyon dolar) toplamayı başarmış.

Zambiya’nın Kara Para Aklamayı önleme departmanının açıkladığı bilgilere göre, ”üçlü aslında böyle bir eylemde bulunmamalarına rağmen, internet tabanlı kripto para yatırımı yapacakları vaadi ile kişilerden ‘ortaklık ücreti’ adı altında 28.346.800.00 Kvaça toplamayı başardı.” Üçlü şimdilerde yanlış vaatler, kara para aklama ve Ocak ile Ekim ayı ortalarına kadar lisanssız ve yetkisiz finansal işletme kurmak ve yönetmek suçlarından yargılanmayı bekliyor.

Bitcoin Yasal Bir Ödeme Aracı Değil
Zambiya Merkez Bankası geçtiğimiz Ekim ayının 12’sinde, Bitcoin ve buna benzer diğer kripto para birimlerinin yasal birer ödeme aracı olmadığını belirtip vatandaşlarını uyardı. Merkez bankası kripto para piyasasının iflas etmesi durumunda yerel yatırımcılara yardım edilmeyeceğini duyurdu ve vatandaşları dikkatli olmaya davet etti.

Ülkenin meclisi geçtiğimiz tarihlerde Merkez Bankasının yetkilerini genişleten bir yasa onaylamış olsa da, bu yasa içerisinde kripto para birimlerine dair hiçbir madde bulunmuyordu.

Zambiya: 2.4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan Üçlü Tutuklandı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zambiya: 2.4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Yapan Üçlü Tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İspanyol Enerji Devi Repsol, Blockchain’in Yıllık 400.000 Avro Tasarruf Ettirebileceğini Düşünüyor Bitcoin Yükseldikçe Piyasa Güçleniyor Almanya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para Alım-Satım Sinyali Veren Firmayı Uyardı! Ethereum madencileri düşen fiyatlardan sonra bir darbede hacker’lardan aldı Bu karar Bitcoin’in sonunu getirebilir Bloomberg göstergesinde Bitcoin için aylar sonra ilk uyarı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır