Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı
YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı

© Reuters.  YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı© Reuters. YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı

Video paylaşım platformu YouTube, yanlışlıkla Bitcoin cüzdanı Electrum için kötü amaçlı bir reklam yayınladı.

Reddit’te, ”Dikkat! Youtube, Electrum’un kötü amaçlı bir sürümünü tanıtıyor” başlığına göre, dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu YouTube, Bitcoin cüzdanı Electrum için kötü amaçlı bir reklam yayınladı.

Reklama tıklayan izleyiciler, yazım hatası veya URL korsanlığı adı verilen dolandırıcılık yöntemi kullanılarak, kötü amaçlı bir bağlantıya yönlendirildi. Mrsxeplatypus adlı kullanıcı, Electrum’un kötü amaçlı reklamının nasıl çalıştığını şu şekilde açıkladı:

“Kötü amaçlı reklam, gerçek bir Electrum’un orjinal reklamı gibi gizlenmiş […] Hatta video, doğru bağlantıya gitmenizi dahi söylüyor. Ancak reklama tıklandığında, kötü amaçlı .EXE dosyası hemen indirilmeye başlıyor. Resimde gördüğünüz gibi, videonun bana gönderdiği URL electrum.org değil elecktrum.org’tur.”

Teknoloji odaklı haber sitesi Next Web, takipçileri için yayınladığı aynı haberde, Google’ın bu tür reklamlara karşı gerekli önlemler aldığını bildirdi.

Şubat ayında, Electrum ve MyEtherWallet kullanıcılarının, kimlik avı saldırılarıyla karşı karşıya olduğu bildirilmişti. Bir Reddit kullanıcısı, Electrum’daki kimlik avı hırsızlığının, güvenlik güncellemesi şeklinde göründüğünü tespit etmişti.

Mart ayının başlarında, NoCoin isimli Google (NASDAQ:GOOGL) Chrome tarayıcı uzantısı, 230’dan fazla kullanıcının kripto para borsası Huobi üzerinden sahte bir Airdrop’a katılmalarını sağlamıştı. Bilgisayar korsanları, kullanıcıların kripto paralarını kötü amaçlı yazılımlardan veya kripto hırsızlığından koruyan program gibi göstererek, kötü niyetli uzantıyı programın içine gizlemişti.

YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

YouTube, Electrum Maskeli Zararlı Yazılım Reklamı Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı EOS’tan Brock Pierce: Ethereum, Ölçeklenme Sorununu Bu Yıl Çözemezse, Ciddi Sorun Yaşar Ethereum projesi AirSwap’ta kritik güvenlik açığı EOS 9% artışla 3,0068 seviyesinin üzerine çıktı Kuzey Kore, ABD Ambragosunu Kripto Para ve Blockchain ile Deliyor 15,000 TL’lik Bitcoin ödüllü yarışmaya kayıtlar başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır