Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Zelanda’daki Siyasi Partinin Genel Başkanlık Seçiminde Blockchain Kullanılacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Zelanda’daki Siyasi Partinin Genel Başkanlık Seçiminde Blockchain Kullanılacak
Yeni Zelanda’daki Siyasi Partinin Genel Başkanlık Seçiminde Blockchain KullanılacakYeni Zelanda‘daki siyasi partilerden Fırsat Partisi (Opportunity Party), önümüzdeki ay gerçekleşecek bir oylama sürecini Blockchain üstünden tamamlamayı planlıyor.

Blockchain ile Oylama

Yeni Zelanda’daki Fırsat Partisi, önümüzdeki ay yeni bir genel başkan seçmek için oy sandığına gidecek. Fırsat Partisi, bu oylamanın Blockchain teknolojisiyle tamamlanmasını istiyor.

Yeni Zelanda’da daha önce hiçbir siyası partinin Blockchain aracılığıyla oylama gerçekleştirmediği düşünüldüğünde bu gelişmenin oldukça önemli olabileceği söylenebilir.

Fırsat Partisi’nin geçici Genel Başkanı Geoff Simmons, bu hamlenin diğer parti üyelerine de bir örnek teşkil etmesini istiyor. Kendisinin konu hakkındaki yorumları şöyle:

“Fırsat Partisi’nin başına geçtiğim zaman parti üyelerimize daha fazla söz hakkı tanıma konusunda kararlıydım. Zaten 4 bin üyesi bulunan partimize daha fazla kişinin katılmasını umuyor, onların da söz hakkı sahibi olmasını diliyorum.”

Fırsat Partisi, söz konusu oylama sürecinde Horizon State adlı bir şirket ile işbirliği yapacak. Horizon State, dünyanın en güvenli sistemlerinden birine sahip olduğunu iddia ediyor. Horizon State’in kurucu ortaklarından Nimo Naamani, Fırsat Partisi’nin bu kararı hakkında şu yorumu yapıyor:

“Fırsat Partisi, şeffaf ve kapsayıcı bir süreç yönetmeyi seçerek cesur bir tercih yaptı. Bu hamle Yeni Zelanda’daki siyaset dünyasını değiştirebilir.”

Naamani ayrıca Blockchain teknolojisiyle yapılan oylamaların çok daha şeffaf olduğuna inanıyor. Yine Naamani’ye göre bu teknoloji sayesinde tam anlamıyla ‘demokratik’ sayılabilecek seçimler yapılabilir.

Fırsat Partisi’nin yeni liderini belirlemek için yapılacak oylama 1 Aralık’ta başlayacak.

Yeni Zelanda’daki Siyasi Partinin Genel Başkanlık Seçiminde Blockchain Kullanılacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Zelanda’daki Siyasi Partinin Genel Başkanlık Seçiminde Blockchain Kullanılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HSBC’nin Kripto Paralarla İlgili İşlemleri Yasakladığı İddia Ediliyor! Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu Bitcoin Alanlar Endişeli Mi? Thomas Lee: Bitcoin’in 200 Günlük Hareketli Ortalamanın Üzerindeki Hareketi Büyük Avantaj Amerikan Hükümeti Ülkedeki İlaçları Blockchain ile Takip Edecek Avustralya’nın En Büyük Kripto Soygununu Yapan Kadın Tutuklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır