Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Zelanda Kripto Para Dolandırıcıların Yeni Adresi Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Zelanda Kripto Para Dolandırıcıların Yeni Adresi Oldu
Yeni Zelanda Kripto Para Dolandırıcıların Yeni Adresi OlduKripto para dolandırıcıları sektörün kan kaybetmesine rağmen tam aksine yükselmeye ve artmaya devam etmekte. Singapur‘dan Türkiye‘ye, ABD’den İran‘a kadar neredeyse her ülkede var olan bu sorun, zaman zaman mavi tikli Twitter hesaplarının hacklenmesini, zaman zaman ise halk tarafından çok fazla tanınan kişilerin sahte reklamlarında kullanılmasını konu almakta.

Kripto para dolandırıcılarının bu seferki hedefi ise Yeni Zelanda içerisinde oldukça tanınan bir yüz oldu. Televizyon sunucusu olayın farkına vardıktan sonra çeşitli açıklamalarda bulundu. Television New Zealand (TVNZ) kaynağının aktardığı habere göre, başka bir oldukça tanınan isim daha kripto para dolandırıcılarının kurbanı oldu. Daniel Faitaua isimli sunucu, ‘hayali olarak yaptığı’ bir röportaja göre, bir kripto para birimi reklamını yaparken kendinden söz edildiğini gördü.

Sahtekarlığın farkına varan Faitaua, Yeni Zelanda halkına seslenerek şunları ifade etti:

”Bir saniye için durmanızı istiyorum. Neredeyseniz, sadece durun. Bir kaç internet sayfası Breakfast isimli bir programın, röportaj için genç bir Bitcoin yatırımcısını konuk ettiğini söylemekteydi. Orada belirtilenlere göre, bu yatırımcı benim kripto para birimlerine yatırım yapıp, çok fazla kazanç elde ettiğimi iddia etmekte. Aslına bakarsanız bu bir yalan. Bu yalan haber ve buna ne derseniz deyin, bu gerçek değil. Bu bir sahtekarlık. Yaptığımızı söyledikleri röportajı asla yapmadık, Bitcoin’e asla yatırım yapmadım ve bu nedenle söyledikleri kazanca da sahip değilim.”

Söz konusu sahtekarların bu yolla ne kadar para kazandığı veya kazanıp kazanmadığı ise hala bilinmezliğini korumakta.

Yeni Zelanda Kripto Para Dolandırıcıların Yeni Adresi Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Zelanda Kripto Para Dolandırıcıların Yeni Adresi Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su: ”2019 kripto paranın muhteşem yılı olacak” Dubai, kripto paraların geleceği hakkında endişeli değil Heyecanla Beklenen Ethereum Hard Forku Yaklaşıyor: İşte Bilmeniz Gereken Her Şey Güney Kore’deki Yeni Havale Uygulamasında Ripple’ın Teknolojisi Kullanıldı Tim Draper: Bitcoin küresel pazar payının %5’ini alacak Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır