Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Kurulan ABD Sağlık Hizmeti Birliği, Veri Kalitesi İçin Blockchain’i Deneyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Kurulan ABD Sağlık Hizmeti Birliği, Veri Kalitesi İçin Blockchain’i Deneyecek
Yeni Kurulan ABD Sağlık Hizmeti Birliği, Veri Kalitesi İçin Blockchain’i Deneyecek3 Aralık tarihinde haftalık yayınlanan ABD menşeli haber kaynağı Modern Healthcare‘in aktardığı bilgiye göre, önde gelen ABD’li sağlık hizmeti firmaları, veri kalitesini arttırmak ve masrafları düşürmek için blockchain çözümlerini denemek adına bir birlik kurdu.

The Synaptic Health Alliance isimli birlik, Humana (NYSE:HUM), Multiplan, UnitedHealth Group (NYSE:UNH) bünyesindeki Optum, UnitedHealthcare, Quest Diagnostics (NYSE:DGX) ve ekibe yeni katılan  ve ABD içerisindeki en büyük kar amacı gütmeyen sağlık sistemi firması olan Ascension ve 22 milyon üyesi olduğu tahmin edilen CVS Health-Aetna‘dan oluşmakta.

2016 yılının Eylül ayı ile 2017 yılının Ağustos ayı arasındaki verileri analiz eden Centers for Medicare & Medicaid Services kurumunun açıkladığı bilgilere göre, sektördeki kurumların elindeki verilerin en azından yarısında bilgi yanlışlıkları var ve bu da müşterilere gecikmeler yaşatabiliyor ve onların cezalara maruz kalmasına neden olabiliyor. Konu sağlık ve tıbbi hizmetler olunca da, kurumlara kesilen cezalar devasa boyutlara ulaşabilmekte.

Modern Healthcare kaynağının aktardığı bilgiye göre, kurulan birlik, merkeziyetsiz depolama sistemlerinin bilgiyi çok daha güvenli tutacağına ve bütün kopyaların gerçek zamanlı olarak görüntülenebileceğine güveniyor.  Sağlık sektörünün sadece veri depolamak için bile yıllık 2.1 milyar dolar civarında harcama yaptığına değinen haber kaynağı, blockchain teknolojisinin sigortacılar, müşteriler ve hizmet sağlayıcıları tarafından kullanılması ile, ciddi anlamda işlem masrafı tasarrufuna gidilebileceğini vurgulamakta.

Blockchain teknolojisi sadece kripto para birimlerinin alt yapısı olmaktan ziyade, ticari finansman sektöründe, tedarik zinciri sektöründe, gıda takibi sektöründe ve şimdi de sağlık hizmetleri sektöründe kullanım görmeye devam ediyor.

Yeni Kurulan ABD Sağlık Hizmeti Birliği, Veri Kalitesi İçin Blockchain’i Deneyecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Kurulan ABD Sağlık Hizmeti Birliği, Veri Kalitesi İçin Blockchain’i Deneyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Fiat-Kripto işlemlerini Başlatıyor – Lakin Dolarla Değil Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsünün kurulmasını istiyor BlockchainArmy, Blok Zinciri Teknolojisi İle Endüstrileri Değiştiriyor 4 Temmuz kripto para piyasaları özeti – BTC’de son durum Sen Misin Bitcoin’i Yerden Yere Vuran? Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu! Messari CEO’su: Sektörün Şu Anki Durumu 20 Bin Dolara Varan Rallinin Öncesini Anımsatıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır