Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Xiao Lei: Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedenini açıklıyor.

Ana Sayfa » GÜNCEL » Xiao Lei: Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedenini açıklıyor.
Xiao Lei: Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedenini açıklıyor.

© Reuters.  © Reuters.

Ünlü finans analisti Çinli Xiao Lei, Son zamanlarda Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedenini açıkladı. Bilindiği gibi kripto para piyasaları son birkaç gündür yaşadığı ayı piyasasından kurtulamadı ve yine yatırımcılarını hüsrana uğrattı.

Kripto dünyasının patronu Bitcoin, geçtiğimiz iki hafta boyunca %30 oranlarında değer kaybetti. Buna bağlı olarak diğer Tokenlerin hepsi büyük oranda düşüşler yaşadı. Örneğin, pazardaki ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum, iki haftada neredeyse % 35 düştü. Adeta kripto pazarını kara bulutlar kapladı.

Açıkcası bu büyük düşüşe sebep olabilecek ciddi manada bir neden yok. Dolayısıyla bu durum Kripto para yatırımcılarını fazlasıyla endişelendiriyor.

Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedeniÇinli analist Bitcoin fiyatının düşmesinin sebepleri olarak neler görmüş, birlikte bakalım.

Birincisi şunu belirtelim, analiste göre Bitcoin, şuanda ayı piyasasına batmış durumda ve boğa gerektirecek ciddi haberler gelmezse, düşüş devam edecek. Bitcoin bir borsa aracı olarak eğer alım yönünde veya ürüne sahip olma anlamında bir talep oluşmazsa, düşüşün yaşanması gayet doğal.

ikincisi, Blockchain teknolojisi Bitcoin’in süregelen fiyat artışındaki katalizör etkisini artık yitirdi. 2016 yılından beri Bitcoin, fiyatının yükselmesini Blockchain teknolojisine borçludur. Günümüzde, Blockchain temel bir uygulama teknolojisi haline geldi ve birçok alanda artık benimsenmeye başlandı. Tüm geliştiriciler bu teknolojiyi zorlu finansal pazarlarda, geleneksel interneti geliştirmek ve daha fazla çözümler üretmek için kullanıyor.

Böylelikle şunu rahatça ifade edebiliriz. Blockchain devriminin domino etkisi artık azaldı. Blockchain ürünlerinin gizliliği de birtakım zorluklarla karşı karşıya. Stabil coinlere olan talep artarken Bitcoin ve diğer kripto coinler, volatilitesinden dolayı eski cazibesini de yitirmiş durumda.

Bir anlamda şöyle de söyleyebiliriz. Atı alan üsküdarı geçti. Yani, Bitcoin piyasasında devasa kazançlar elde eden o ilk grup artık çıkarlarını korumak için kripto piyasasını, geleneksel piyasa ile homojene etmeye çalışıyor. Yatırımcılar geleneksel piyasalara transfer oluyor.

Son olarak hem Bitcoin hashing piyasasındaki iç savaş (bitcoin cash hard fork) hemde madencilik donanım üreticilerinin maruz kaldığı sıkı IPO (Initial Public Offering) prosedürleri, Bitcoin fiyatının düşmesinin sebeplerinden. Örneğin Çin merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitmain ve Canaan upstream endüstrisinin Bitcoin ekosistemine yaptığı güçlü baskılardan dolayı birtakım sorunlar yaşıyor.

Çinli analistin değerlendirmeleri bunlar. Bazı yatırımcılar Bitcoin fiyatının düşmesinin sebeplerinin neler olduğunu anlamakta zorlanıyor ve neden böyle olduğunu da merak ediyorlar. Aslında, diğer yatırım alanlarındaki piyasa çöküşleri gibi zaman zaman bu tür ağır kayıplar normal. Sonuçta 10 yıllık tarihinde bu oranlarda düşme, Bitcoin’in başına daha önce de geldi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Xiao Lei: Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedenini açıklıyor. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PayPal Yöneticisi: Libra’nın Çektiği Zorluklardan Haberdarız Kripto Paralar Yeteri Kadar Dijital Gizlilik Sağlayamıyorlar Analiz Haber: Bitcoin’deki Zayıf Momentum Fiyatı 5.750 Dolara Düşürür Mü? SON DAKİKA: Bitcoin 10 dakikada 900 dolar yükseldi! Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı Ethereum (ETH) 250 doları görürse, 400 doları da görebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır