Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Washington’dan 2 İran Vatandaşının Bitcoin Cüzdan Adresine Yasak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Washington’dan 2 İran Vatandaşının Bitcoin Cüzdan Adresine Yasak
Washington’dan 2 İran Vatandaşının Bitcoin Cüzdan Adresine Yasak

© Reuters.  © Reuters.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na bağlı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından alınan karar doğrultusunda 2 İran vatandaşının dünyada kötü işler amacı ile kullandıkları belirlenen 2 kripto para cüzdan adresinin bireysel yaptırımlar listesine alındığı doğrulandı. Washington’dan yapılmış açıklamalarda İran vatandaşlarının takip altında tutulacağı ve İran devletine asla müsamaha gösterilmeyecek olduğu, kripto paraları vatandaşlarının hesabını kullanabileceğinin daha önce tespiti yapılmıştı. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na bağlı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) ise aldığı karar sonucunda İran vatandaşı 2 kişinin Bitcoin cüzdan adresinin kötü amaçlı işler için kullanıldığını ve yaptırımlar listesine alınarak dünyada işlem yapmasının engellendiğini açıkladı.

ABD’nin yaptırımları uygulanıyor
Washington D.C yönetimince uygulanan bu yaptırımlar kripto para borsalarının korku dolu endişesi olarak biliniyor ve tüm kripto para borsaları tarafından yaptırımlar listesindeki kişilerin işlem yapmasına izin verilmiyor. İran vatandaşlarının işlemleri log kaydı tutmayan kripto para borsalarda bile tutulmak zorunda olduğundan Türk ve yabancı borsaların bu konudaki kayıtlarının gelecekte daha fazla artması bekleniyor.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Washington’dan 2 İran Vatandaşının Bitcoin Cüzdan Adresine Yasak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

3 Aralık Bitcoin analizi: BTC kanal hareketinde önemli seviyeler neler? Binance raporu: Altcoin sezonu geri gelecek mi? İstanbul’da Ethereum hazine avına son 5 gün Devasa Tahmin: Ripple (XRP) fiyatı 7 dolara ulaşacak! Kripto Paralarda Düşüş Ne Kadar Sürecek? Analistler Ne Diyor? Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır