Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Wall Street’in Tecrübeli İsmi: ”New York’un BitLicense Uygulamasından Cayacağını Sanmıyorum”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Wall Street’in Tecrübeli İsmi: ”New York’un BitLicense Uygulamasından Cayacağını Sanmıyorum”
Wall Street’in Tecrübeli İsmi: ”New York’un BitLicense Uygulamasından Cayacağını Sanmıyorum”Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ana akım medyanın ve kullanıcıların dikkatini çekmeye başladığından beri dünyanın dört bir yanından çeşitli regülatörlerin hedefine girmeyi başardı. Söz konusu küresel regülatörün belirli bir kısmı gerçekten kripto para piyasasını geliştirmek için adımlar atarken, bunlardan bazılarının tek amacı kripto paraları ‘gömmek’ gibi duruyor.

Düzenleme ve regülasyon konusunda bütün dünyanın takip ettiği bölgelerden birisi de şüphesiz ABD ve ABD’nin önde gelen regülatörlerinden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) olarak biliniyor. Tabii ki SEC’in ün kazanmasındaki en büyük etkenlerden birisi de Bitcoin ETF‘si ve ICO’lara karşı başlattığı savaş. Ancak bunun yanı sıra, SEC ülkedeki tek regülatör değil ve New York ile Wyoming bölgeleri de kripto para birimlerini kendi çerçeveleri çapında değerlendirmeye tabi tutmakta. Wyoming nispeten daha ılımlı regülasyonlara sahipken, New York bu konuda pek de ılımlı gözükmüyor.

Bitcoin’e olan desteği ile de tanınan Wall Street’in tecrübel isimlerinden Caitlin Long, özellikle New York’un kripto paralara karşı uyguladığı regülasyonlara değindi ve NYFS’nin zorunlu kıldığı BitLicense hakkında görüşlerini açıkladı:

”Ben New York’un BitLicense uygulamasından cayacağını sanmıyorum ve aslında New York tarihsel olarak finansal regülasyonlara karşı hep bu tavrı takınmıştır. En çok regülasyona sahip eyalet olma stratejileri var. ”

Söz konusu BitLicense, New York eyaleti içerisinde herhangi bir kripto para hizmeti vermek için firmaların alması gereken bir lisans ve New York bu konuda oldukça sert ve katı davranmakta.

Wall Street’in Tecrübeli İsmi: ”New York’un BitLicense Uygulamasından Cayacağını Sanmıyorum” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Wall Street’in Tecrübeli İsmi: ”New York’un BitLicense Uygulamasından Cayacağını Sanmıyorum” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pundi X’in XPhone İsimli Telefonu Hakkında Yeni Detaylar Açıklandı! Güney Kore Ana Muhalefet Partisi Blockchain’i Kullanacak 22 Yıllık Wall Street Uzmanı Açıkladı ‘ Bitcoin Henüz Dibi Görmedi ‘ True USD, Her Bir TUSD’nin Dolar Karşılığını Gösterecek Bir Sistem İçin Çalışmaya Başladı Bitcoin.com CEO’su Roger Ver: 2019, Stabil Koinlerin Yılı Olacak! Bitcoin yatırımcıları dikkat: Uzmanlara göre 3 bin doların altı görülebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır