Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin Müjdeyi Verdi: Ethereum 2.0’ın Piyasaya Sürülmesi ” Çok Uzakta Değil”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin Müjdeyi Verdi: Ethereum 2.0’ın Piyasaya Sürülmesi ” Çok Uzakta Değil”
Vitalik Buterin Müjdeyi Verdi: Ethereum 2.0’ın Piyasaya Sürülmesi ” Çok Uzakta Değil”Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 31 Ekim tarihinde Prag, Çek Cumhuriyetinde yer alan Devcon4 konferansının açılış konuşmasında, ”uyumlu bir bütün” olarak tanımladığı Ethereum 2.0 hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

‘Serenity’ olarak da bilinen proje, Ethereum geliştiricilerinin ta 2014 yılından beri çalıştığı çeşitli projelerin bir bütününü oluşturmakta.

Buterin konuşması esnasında özet olarak şunları dile getirdi:

”Ethereum 2.0, bir kaç yıl boyunca konuştuğumuz, araştırmakta olduğumuz ve üretim aşamasında olduğumuz bir kaç değişik özelliğin bir kombinasyonu ve sonunda bir uyumlu bütün olarak bir araya gelecek.”

Ethereum kullanıcıları ve analistleri ağın potansiyel güncellemelerinin hangi zaman diliminde meydana geleceği konusunda uzun zamandır çeşitli teorilere sahipti. Özellikle ölçeklenebilirlik sıkıntısını çözmesi beklenen Ethereum 2.0, kurucu ortak Buterin’in açıklamalarına göre çok yakın bir zamanda piyasaya çıkabilir.

Serenity’nin içerisinde bulunan özellikler arasında proof-of-stake algoritmasına geçiş de bulunuyor. Casper olarak da bilinen ve bu geçişi sağlayacak olan proje içerisinde sharding ve buna benzer protokol geliştirmeleri yer almakta.

Buterin, Ethereum 2.0 hakkında yaptığı açıklamaların yanı sıra Ethereum 1.0’ın piyasaya çıkışından öğrendiği bir şey varsa onun da test ve deneme süreci olduğunu vurguladı. Buterin’e göre çok hızlı bir şekilde meydana gelen Ethereum 1.0, bu konuda yetersiz kaldı.

Güncellemenin ne zaman gerçekleşeceği sorusuna da cevap veren Buterin, kesin bir tarih vermese de, bunun ”çok uzak olmadığını” dile getirdi ve seyircileri merakta bıraktı.

Vitalik Buterin Müjdeyi Verdi: Ethereum 2.0’ın Piyasaya Sürülmesi ” Çok Uzakta Değil” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin Müjdeyi Verdi: Ethereum 2.0’ın Piyasaya Sürülmesi ” Çok Uzakta Değil” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC’nin Açtığı Dava Sonuçlandı – Bitcoin Hedge Fonu ve CEO’suna 2.5 Milyon Dolarlık Ceza Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi! Bloomberg Analisti: Düşük Volalite, Bitcoin’de Dibe Geldiğimizin Bir Göstergesi Huobi’den Yeni Platform Spor Alanında Önemli İşler Yapan Blockchain Firması, Binance ile Anlaştı Türk Kripto Para Borsaları Güvenli Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır