Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin, Ethereum Tabanlı Plasma-Benzeri Ölçeklenme Çözümü Konusunda Umutlu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin, Ethereum Tabanlı Plasma-Benzeri Ölçeklenme Çözümü Konusunda Umutlu
Vitalik Buterin, Ethereum Tabanlı Plasma-Benzeri Ölçeklenme Çözümü Konusunda UmutluEthereum‘un kurucularından ve topluluğun favori isimlerinden birisi olan Vitalik Buterin, Ethereum ağı için Plasma benzeri bir ölçeklenme çözümü hakkındaki olumlu görüşlerini bildirdi. Söz konusu gelişme, saniyede 500 işlem ve daha fazlasını yapabilme kapasitesine sahip.

Ethereum Üzerinde Saniyede 500 İşlem
Ethereum Foundation ile iş birliği içerisinde olan Matter Inc., isimli bir startup platformunun geliştiricileri, yaptıkları bir duyuru ile Plasma benzeri bir ölçeklenme çözümü ürettiklerini açıkladılar. Ignis isimli proje, Ethereum ağının saniyede 500 işlem ve üzerine çıkabilmesini mümkün hale getiriyor ki bu mevcut saniyede 15 işlem seçeneğine kıyasla oldukça gelişmiş bir teknoloji.

Ignis tarafından yayınlanan bir Medium makalesine göre, söz konusu çözüm kullanıcılara tarafından işlemlerin onaylanmasını değiştiriyor ve 500 işlem bu şekilde yapılabiliyor.

Vitalik Buterin de konu hakkında açıklama yaptı ve bunun Plasma şeklinde yanlış anlaşılmasını düzelttikten sonra, yine de teknolojinin ”hayret verici bir şekilde cool” olduğunu vurguladı. ”Bunun bu kadar çabuk bir sürede uygulanmasını beklemiyordum diyen Buterin, TheMatter ekibini tebrik etmeyi de unutmadı.

Ethereum yaklaşan hard fork ile ETH block ödülünü 3’ten 2’ye düşürmenin yanı sıra, zorluk bombasını da en az 12 ay ertelemeyi düşünüyor. Ancak Ethereum ağının 2019 yılında yapmayı planladığı tek gelişme bu değil ve ZK-SNARKS tabanlı ölçeklenme çözümlerinin yanı sıra, Casper ve Raiden gibi geliştirmelerin de ağı inanılmaz hızlandırması beklenmekte.

Vitalik Buterin, Ethereum Tabanlı Plasma-Benzeri Ölçeklenme Çözümü Konusunda Umutlu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin, Ethereum Tabanlı Plasma-Benzeri Ölçeklenme Çözümü Konusunda Umutlu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un Kripto Parası Libra Coin Nedir? Zorlu 8000 dolar direnci kırılabilirse Bitcoin yeni bir parabolik yükseliş yapabilir Bitcoin 11% artışla 8.017,5 seviyesinin üzerine çıktı Sıcak Haber: 8 Yıldır Vergi Ödemediğini İtiraf Eden Bitcoin Maksimalisti McAfee ABD’den Kaçtı! Ripple Fiyatı Tehlikeli Bölgede: XRP İçin Sırada Ne Var? Çin Halk Bankası Araştırmacısı: ‘Yuan Destekli Sabitkoin Fikri Değerlendirilmeli’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır