Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Visa Bitcoin ve Kripto Paraya Isınıyor. ”Gerekirse Destekleriz”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Visa Bitcoin ve Kripto Paraya Isınıyor. ”Gerekirse Destekleriz”
Visa Bitcoin ve Kripto Paraya Isınıyor. ”Gerekirse Destekleriz”

© Reuters.  © Reuters.

Visa (NYSE:V) Bitcon ve kripto paraya ısınıyor, Visa CEO’su yaptığı açıklamada gerekirse destek vereceklerini söyledi. CEO Al Kelly küresel pazarın özellikle Bitcoin ve Ethereum ile uzlaşır ise kripto paraya destek vereceğiz açıklaması yaptı.

Visa Bitcoin ve Kripto paraya Isınıyor.

Mad Money’den Jim Cramer’in konuğu olan Kelly yaptığı açıklamada bir varlık sınıfı olan kripto paranın Visa için bir tehdit ve risk oluşturmadığını açıkladı. Ancak Visa Bitcon ve kripto paraya gerekirse destek verecek, tek şart ise bu paraların daha çok benimsenmesi ve varlık sınıfı tarafından talep görmesi.

”Bence, bizim rahat olmamız için kripto paraların fiat para gibi talep görmesi lazım. Talepler bu yönde gelişmeye devam ederse, ne olursa olsun, her ödeme kanalının içinde olmak istiyoruz. Şayet bu yönde gidişat devam ederse destekleyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Bildiğiniz gibi Visa finans sektörünün en etkili kredi kartı konumunda, Mastercard (NYSE:MA) ile piyasayı domine eden en kârlı şirketler. Uzun vadede kârlılığı geliştirme adına kripto para kullanacılarının taleplerini karşılayacağını açıklıyor.

Yanlız CEO’nun unuttuğu bir şey var o da kripto para işlemlerinde aracılığa ihtiyaç duyulmamamsı. Muhtemelen kripto satın almalarda veya nakite dönmede esneklik sağlanacak veya farklı bir formül bulunacak.

Şu an kripto paralarda yaşanan en büyük sorun yaygınlık. Bu sorundan dolayı nsanlar çaylarını kahvelerini kripto parayala satın alamıyor, çünkü bilmiyor. Şayet bu farkındalık gelişir ise esnafın bir ödeme aracı olarak kriptoyu kabul etmemesi düşünülemez. Visa gibi bir şirketin bu farkındalığı geliştirmesi beklenebilir. Bu anlamda yapılan açıklama kurumsal işletmeler ve perakende satıcılar için bir farkındalık oluşturacak.

Visa, Bitcoin‘in bir finans dünyasında zaten bir yatırım aracı olduğunun farkında. Bitcoin ve kripto paraların Dolar ve diğer fiat paralar gibi kullanılması ile muhtemelen aracılık hizmetlerini devreye sokacaktır. Visa’nın bu alana girmesi çok uzun yıllar almayacaktır. Çünkü dünya genelinde kripto paraya karşı farkındalık artıyor. 2017’de Kanada da farkındalık oranı 2.9’du, bu yıl ise bu 5’e çıktı.

Fidelity, Goldman Sachs (NYSE:GS) ve Citigroup (NYSE:C), varlık sınıfı için yeterli talep görerek kripto para piyasasında yatırımcılara hizmet vermeye başladı. Visa, Morgan Stanley (NYSE:MS) için biraz daha bekleyeceğiz, güzel haber ise her ikiside artık kripto paraya karşı daha sıcak mesajlar veriyor.

Ne dersini Visa Bitcon ve kripto paraya hakkında yaptığı açıklama ile piyasaya canlılık katabilir mi?

kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Visa Bitcoin ve Kripto Paraya Isınıyor. ”Gerekirse Destekleriz” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitmain Çin’de 100 Milyon Dolarlık Bir Madencilik Operasyonu Başlatmak İstiyor Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı 11 Uzman 2020 Ethereum Fiyat Tahmini Yaptı Bu Litecoin grafiği saldırı işaretleri gösteriyor Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları Getirebilir Çin’in Küresel Fintech Sektöründeki Rolü Gitgide Büyüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır