Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela Bankaları Hesap Bakiyesi Olarak Petro Göstermeye Başladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela Bankaları Hesap Bakiyesi Olarak Petro Göstermeye Başladı!
Venezuela Bankaları Hesap Bakiyesi Olarak Petro Göstermeye Başladı!

3/3


2/3


Venezuela‘nın tartışmalı ulusal kripto para birimi, yavaş yavaş ülkenin ana merkezine doğru yayılmaya devam ediyor. Bugün yayınladığımız bir haberde de vurgulandığı üzre, Venezuela Yüksek Mahkemesi bir iş sakatlığından doğan manevi tazminatın Petro ile ödenmesine hükmetmişti. Yeni bir haber ise finansal sistemin can damarlarından olan bankalar ile ilgili.


İlgili haber:
Venezuela Yüksek Mahkemesi, Bir Davanın Tazminatının Petro İle Ödenmesine Hükmetti!

Sözde petrole endeksli olan Petro, artık Venezuela müşterilerinin banka hesaplarında bakiye olarak görüntülenmeye başladı. Söz konusu hamlenin gerçekleşme sebebi ise Başkan Nicolas Maduro‘nun geçtiğimiz tarihlerde yaptığı açıklamalarında petro kabulünün ve kullanımının artmasına yönelik değindiği noktalar olabilir.

Bir Banka Hesabı, İki Bakiye
Venezuela vatandaşları geçtiğimiz bir kaç gündür hesaplarına giriş yaptıklarında ve online bankacılık kullanmak istediklerinde, karşılarında hesap birimi olarak Petro’yu bulmakta. Müşteriler kripto para kullanmak – veya en azından Petro kullanmak – istemediklerini belirtseler de, ulusal bankalar şimdiden bu kullanıma geçti bile. Amaç ise Petro’yu daha yaygın hale getirip kullanımı arttırmak. Şu an için bu uygulamaya geçiş yapan bankalar ise sırasıyla Venezuela’nın en büyük bankalarından olan Banesco ve Mercantil.


Yukarıdaki bankaların müşterileri online bankacılığa giriş yaptıklarında, sahip oldukları paranın iki farklı bakiyesi olduğunu görmekte. Hükümetin Petro’yu ön plana çıkartma çabalarına rağmen, ülkedeki Bitcoin ve Dash ilgisi inanılmaz bir şekilde artıyor. Venezuela geçtiğimiz Ekim ayında haftalık 1.000 BTC’nin üzerinde ticari hacme sahipti ve bu bile başlı başına bir kanıt.

Venezuela Bankaları Hesap Bakiyesi Olarak Petro Göstermeye Başladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela Bankaları Hesap Bakiyesi Olarak Petro Göstermeye Başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: Küçük Kripto Paralara Yapılan Yatırımların Büyük Kısmı ‘Çöp’ Olacak Son Durum: Bitcoin ve Altcoin Piyasaları Hareketlendi Ripple 12 ay içinde halka açılabilir! XRP fiyatı nasıl etkilenecek? ICO’ları Zararlı Bulan Güney Koreli Düzenleyiciden Olumsuz Açıklamalar 400 Milyar Dolarlık Dev Firma, İki Büyük Bitcoin Borsasını Mı Satın Alacak? ABD’deki Vatandaşlar Bu Yeni Ürün Sayesinde Kripto Para Vergilerini Hesaplayabiliyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır