Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

VanEck Piyasa Stratejisti: Bitcoin ETF’si Milyarlarca Dolarlık Yatırım Getirecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » VanEck Piyasa Stratejisti: Bitcoin ETF’si Milyarlarca Dolarlık Yatırım Getirecek
VanEck Piyasa Stratejisti: Bitcoin ETF’si Milyarlarca Dolarlık Yatırım GetirecekVanEck şu sıralar en çok konuşulan kripto para platformlarından birisi haline geldi ve bunun sebebi ise bir çok kişinin heyecanla beklediği Bitcoin ETF’si. 2018 yılının başından beri heyecanla beklenilen Bitcoin ETF’lerinin, 2017 yılının Aralık ayında fiyatın 20.000 dolara çıkmasını sağlayan Bitcoin Vadeli işlemlerinden çok daha fazla ivme yaratacağı ve piyasanın hiç görmediği seviyelere çıkacağı tahmin edilirken, öncelikle bu ETF’nin onay alması gerekmekte.

VanEck bünyesinde Dijital Varlıklar Stratejisi departmanının yöneticisi Gabor Gurbacs, yakın zamanda CNBC Crypto Trader sunucusu Ran Neuner ile yaptığı bir röportajda, özellikle ETF ve kripto para piyasası için olumlu tahminlerde bulundu. Olası bir Bitcoin ETF onayının sonuçlarına değinen yönetici, ETF’lerin yatırımcı güvenliğini maksimize etme ve katılımcıların risklerini minimize etme konusunda daha iyi bir seçenek olduğunu ve bu yüzden ETF’nin sektöre kurumsal dolar kaynağı sağlayabileceğini vurguladı.

”Şu an için, dijital varlık sektörünün %90 ile %95’i bireysel ilerlemekte. Bu yüzden insanlar daha düşük güvenlik ve emniyet sunan trading platformlarından yatırım yapmakta. Yatırımcılar buna (daha yüksek güvenliğe) alışkın değil.”

VanEck En Yüksek Şansa Sahip
ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu bugüne kadar 9 Bitcoin ETF başvurusuna kapıları kapattı ve sebep de temel olarak yatırımcı güvenliği. Sadece VanEck-SolidX tarafından yapılan başvuru, tekrar gözden geçirme için değerlendirme sürecine alındı ki kararın 29 Aralık veya önümüzdeki senenin Şubat 1’i gibi açıklanması beklenmekte.

Planladıkları Bitcoin ETF’sinin, daha önce onaylanana altın ETF’si ile aynı güvenliğe sahip olduğunu belirten Gurbacs, SEC’in daha öncekini onaylamasından dolayı bunu da onaylama ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu vurguladı.

”Bizim Altın ETF’lerimiz şimdiden bir kaç milyar dolar seviyesinde. 10 Milyar dolar seviyesinde olan Altın ETF’leri de var. Bir Bitcoin ETF’si bir kaç milyar dolarlık seviyeye ulaşsa bu beni şaşırtmazdı.”

Bunun yanı sıra piyasa manipülasyonu konusuna da değinen yönetici, ”eğer piyasa manipülasyonu varsa, endişe de vardır, yapabileceğimiz her şeyi yaptık.” ifadesini kullandı.

VanEck Piyasa Stratejisti: Bitcoin ETF’si Milyarlarca Dolarlık Yatırım Getirecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

VanEck Piyasa Stratejisti: Bitcoin ETF’si Milyarlarca Dolarlık Yatırım Getirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor Cardano 4% düşüşle 0,029270 seviyesinin altına geriledi Bitcoin Fiyatı 2023 Yılında 150 Bin Doların Üstüne Çıkacak Bir numaralı Bitcoin borsası Binance kayıt işlemlerini değiştiriyor! CNBC Analistinin Bitcoin Yorumu, Dev Ripple (XRP) Listelemeleri, TRON’daki Yeni Dönüm Noktası: Öne Çıkan: Ethereum, EOS ve Stellar Haberleri Satoshi Nakomoto Twitter hesabı askıya alındı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır