Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Yatırımcı: Gelecekte Türk Lirası’nın Değerini Bitcoin Bazında Hesaplayabiliriz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Yatırımcı: Gelecekte Türk Lirası’nın Değerini Bitcoin Bazında Hesaplayabiliriz
Ünlü Yatırımcı: Gelecekte Türk Lirası’nın Değerini Bitcoin Bazında HesaplayabilirizKripto para sektörünün önde gelen startuplarından birinin kurucusu olan Wences Casares, Bloomberg‘deki bir programa katılarak kripto para sektörü hakkında konuştu.

Kripto para sektöründeki bazı isimler kripto paraların zamanla önce itibari paraların yerini alacaklarını, daha sonra da finans sisteminin geneline yayılacaklarını düşünüyorlar. Casares’e göre ise bunlar şu an için oldukça iddialı tahminler. Casares, Bitcoin’in ilginç bir “fikir deneyinden” ibaret olduğunu söylüyor. Casares’e göre bu deney başarılı olabileceği gibi çöküş noktasına da gelebilir.

Bitcoin Deneyi

Xapo’nun CEO’su olan Casares, kripto para sektörünü yakından takip etmek gerektiğini ve bu sektör sayesinde epey ilginç şeyler öğrenilebileceğini düşünüyor. Casares’e göre Bitcoin deneyi başarılı da olsa başarısız da olsa insanlar bu deneyden ders çıkarabilirler:

“Eğer deney tutarsa Bitcoin epey yayılabilir. Ama bu deney başarısız olsa bile bence insanların kripto paralar sayesinde öğrendikleri şey çok önemli.”

Casares, şu anda Bitcoin’in geleceği hakkında kesin bir yorum yapmanın mümkün olmadığını düşünüyor.

Türk Lirası’na Gönderme

Casares her ne kadar geleceğe yönelik kesin bir yorum yapmaktan kaçınsa da kendisinin bu konuda iyimser bir tavır takındığını söyleyebiliriz. Casares’e göre Bitcoin’in başarılı olması durumunda dünya şöyle bir hal alacak:

“Deneyin başarılı olması durumunda Bitcoin’in iki özelliği olacak: Hem politik olmayan evrensel bir değer hem de politik olmayan evrensel bir ödeme aracı. Şu anda nasıl politik olmayan uzunluk ve ağırlık birimlerine sahipsek, politik olmayan bir ‘değer’e de ihtiyacımız var ama elimizde böyle bir şey yok. Eğer bu deney başarılı olursa Türk Lirası’nın fiyatını sorduğunuz zaman Bitcoin bazında cevap alacaksınız, petrol fiyatını sorduğunuzda Bitcoin bazında cevap alacaksınız, dolar fiyatını sorduğunuzda Bitcoin bazında cevap alacaksınız.”

Ünlü Yatırımcı: Gelecekte Türk Lirası’nın Değerini Bitcoin Bazında Hesaplayabiliriz isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Yatırımcı: Gelecekte Türk Lirası’nın Değerini Bitcoin Bazında Hesaplayabiliriz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin Nedir? Nasıl Üretim Yapılır ?Nereden Satın Alınır Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor Almanya’nın Finansal Regülatörü CoinBene Kripto Para Borsası Hakkında Uyarıda Bulundu! Bitcoin’de Düşüşü Bilen Ünlü Analist Woo’nun Son Fiyat Öngörüsü Son Dakika: SEC’ten bir Bitcoin ETF başvurusuna daha erteleme! Almanya’nın Dev Menkul Kıymet Borsası, Ülkenin İlk Kripto Para Trading Uygulamasını Piyasaya Sürdü!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır