Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Geliştirici Nick Szabo: Merkez Bankaları Altın Yerine Kripto Paralara Güvenmeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Geliştirici Nick Szabo: Merkez Bankaları Altın Yerine Kripto Paralara Güvenmeli
Ünlü Geliştirici Nick Szabo: Merkez Bankaları Altın Yerine Kripto Paralara Güvenmeliİsrail geçtiğimiz Salı günü ülkenin ilk Blockchain Summit etkinliğini gerçekleştirdi ve etkinliğe dünyanın dört bir yanından sektörün ileri gelen isimleri katılım gösterdi.

Tel Aviv Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen etkinliğe katılanlardan birisi de, blockchain dünyasının öncü isimlerinden olan Nick Szabo oldu. Szabo geçtiğimiz tarihlerde Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğuna dair spekülasyonlarla da gündeme gelmişti. Oldukça uzun bir sunum gerçekleştiren Szabo, temel olarak geçmişte kullanılan nakit paralar ile, günümüzdeki kripto para birimi kullanımı hakkındaki araştırmasını izleyicilere sundu. Dünya çapında itibari paralarını kötü bir şekilde yöneten hükümetlere (Venezuela, Kolombiya, Küba) de değinen Szabo, söz konusu ülkelerin vatandaşlarının yakın zamanda tamamıyla kripto para birimlerine geçiş yapabileceğini aktardı.

Özellikle geçtiğimiz 2018 yılında inanılmaz bir enflasyon artışı yaşanan Venezuela’nın halkı, Bitcoin ve Dash kripto para birimlerine karşı ciddi bir ilgi artışına tanıklık etmişti. Szabo tam olarak bu sebepten bazı merkez bankalarının altın rezervlerini kripto para birimleri ile değiştirebileceğini veya destekleyebileceğini bile öne attı.

”Önümüzdeki günlerde, bazı merkez bankalarının, kendi tahvilleri konusunda yabancı bir merkez bankasına veya hükümete güvenemeyeceği durumlar oluşacak. Bu konuda geliştirilmiş en yaygın çözüm, İsviçre hükümetinin bunu sizin yerinize yapmasıdır ancak İsviçre hükümetinin kendisi de politik baskılara maruz kalabildiği için, bu konudaki çözüm kripto para birimleri olabilir.”

Altın rezervleri ile ilgili bir diğer problem, genellikle bunların fiziksel olarak saldırılara açık olması diyen Szabo, Nazilerin Avrupa içerisindeki ülkeleri işgal ettiğinde, gittikleri ilk yerin merkez bankası ve altın rezervleri olduğunu, teminatların bu sebeple fiziksel olarak ortada olmaması gerektiğini aktardı.

Ünlü Geliştirici Nick Szabo: Merkez Bankaları Altın Yerine Kripto Paralara Güvenmeli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Geliştirici Nick Szabo: Merkez Bankaları Altın Yerine Kripto Paralara Güvenmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Maker (MKR) Yakaladığı Büyük Çıkışı Sürdürüyor Bahreyn’den Hindistan’daki Fintech Şirketlerine Davet Var Binance CEO’sunun ”kripto para işlem hacmi” açıklaması yaşanan dramı ortaya koyuyor! Roger Ver: Bitcoin.com Kendi Borsasını Kurabilir Binance Hack Olayı Sonrası: Borsalar, KYC ve AML Uyumları İçin Ne Yapıyor, Bunlar Sektör İçin Gerekli mi? Ripple’dan sonra Stellar’da mı sıra? XRP ve XLM arasındaki korelasyon

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır