Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Analist Ethereum’un Kurtarıcısını Buldu! Peki Şimdi Ether Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Analist Ethereum’un Kurtarıcısını Buldu! Peki Şimdi Ether Yatırımcılarını Neler Bekliyor?
Ünlü Analist Ethereum’un Kurtarıcısını Buldu! Peki Şimdi Ether Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

2/2


2/2

Kripto pazarı yeşil keneler ile temizlendiğinden, Ethereum (ETH) birkaç yıl gibi bir süre içinde devam eden trendini tersine çeviriyor. Kripto para piyasasının en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ethereum 81 dolar seviyesinden, 150 doların üzerine kadar yükseldi. Klasik kripto para tarzında, Ether’in değerini neredeyse iki katına çıkaran bu anıtsal ralli, açık bir katalizör tarafından desteklenmedi. Bazıları ETH destekli vadeli işlemlerin potansiyel gelişine odaklanırken, bazı uzmanlar da yaklaşmakta olan Constantinople hard forku için desteklerini duyuruyor.

Ethereum Constantinople hard forku: Boğa mı yoksa ayıları mı getirecek?
Tanınmış bir kripto para dostu analist ve yorumcu olan Alex Krüger, son zamanlarda Constantinople’in Ether’i daha yüksek seviyelere yükseltip yükseltemeyeceğini (veya ralli tetikleyicisi olup olmayacağını) belirlemek için açıklamalar yaptı.

Bilmeyenler için Constantinople, Ethereum’un zaman çizelgesindeki bir sonraki önemli yükseltme, çünkü protokolün etkinleştirilmesi Blockchain’i Serenity’ye bir adım daha yaklaştıracak (ölçeklendirme, Proof of Stake, vb.). Constantinople ile ilgili bir dizi kısa vadeli ölçeklendirme yükseltmesi olsa da 16 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanan protokolün başlatılması ile Eter’den blok ödülleri üçten ikiye düşecek.

Ethereum piyasası, Constantinople hard forkunu fiyatlandırıyor
Basit arz ve talep teorilerini göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in blok ödül değişimlerinin öncesi ve sonrasındaki fiyat hareketine bakarsanız, çoğu yükseltme işleminin fiyat artışını tetiklediğini görebilirsinz. Bu nedenle Alex Krüger’de Constantinople güncellemesinin, ETH fiyatının artması için olumlu bir sinyal olduğunu düşünüyor. Kripto para dostu analist, uzun vadede, sözde “ödüllendirme” denilen blok ödülün azaltılmasının “kesin olarak ETH fiyatını yükselteceğini” iddia ederek bu duygusunu tekrarlıyor.


İlginç bir şekilde, analist Constantinople hard forku ile ilgili haberlerin Ether’i son birkaç gündür daha fazla zorlayamayabileceğini de belirtiyor. Alex Krüger, yükseltme aktivasyonu için tarihe karar verildiğinde, ETH fiyatının ayılar gevşetilmediği için sekiz günlüğüne düştüğünü de söylüyor. Ayrıca, blok ödül indirimi 31 Ağustos’ta belirlendi ve bu da pazarın bu faktörü son birkaç ay içinde fiyatlandırması gerektiğini gösterdi.

Benzer tarihsel olaylar, Ether fiyatının artışına yardımcı olmadı
Benzer oranlardaki tarihsel olayların analizi de ETH fiyatının artışına yardımcı olmadı, çünkü Ethereum fiyatlarındaki önceki Ether ihracı indirimlerinin, her seferinde değişiklik gösterdiği sonucuna varıldı. Yine de Alex Krüger, Ether 155 dolar seviyesinde devam ederse, Constantinople güncellemesinin sadece bazı cynic’lerin beklediği “ölüm sarmalından” uzak olan KWH başına 0,075 dolar ödeyen “profesyonel madencileri” zorlayacağını açıkladı.

Ancak kripto para dostu analist, bunun Ethereum ekosistemi için muhtemelen olumlu bir işaret olduğunu belirtiyor. Çünkü birçok madenci kripto para birimleri için adil değerleri belirlemek için kripto para madenlerinin sağlığına bakar.


ETH gökyüzündeki yüksek dalgalanmaya devam edebilir mi?
Kripto para dostu analist, madencilik zorluğunu üstel oranda artıran Ice Age’e de değiniyor. Alex Krüger, fiyatın Ice Age’in başlangıcının ardından önemli ölçüde yükseldiğini öne sürüyor. Ancak kripto para analisti, tüm kripto paralar o dönemde boğa piyasasında olduğundan Ice Age’in etkisini ayrıştırmanın zor olduğunu da vurguluyor. Ayrıca Byzantium hard forkunu da ele alan Alex Krüger, blok ödülünün 5’ten 3’e düşürülmesine rağmen fiyata etki etmediğini de belirtiyor.

Ethereum’a tam tersi rüzgar verebilecek bazı faktörler de var
Constantinople’nin, Ether’in ileriye doğru hareket etmesi için yükseliş katalizörü olma ihtimaline rağmen, bazıları hala geçtiğimiz hafta varlığın yüzde 60 oranında yükselmesinin nedeninden dolayı şaşkına dönüyor. Bu dalgalanma, yıllarca süren boğa koşusunu hatırlatıyor. Ancak birçok yatırımcı şimdi şu soruyu soruyor: ETH gökyüzündeki yüksek dalgalanmaya devam edebilir mi? Hiçbir analist kesin bir cevap veremezken, ETH’ye tam tersi rüzgar verebilecek bazı faktörler de var.

Kripto para piyasası için en kötüsü bitti mi?
Birkaç gün önce, Consensus Systems (ConsenSys) çalışanlarının yarısını ayı piyasası nedeniyle çıkartmayı planlandığını duyurdu. Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin, ise Twitter aracılığıyla yaptığı paylaşımlarda, Ethereum’un geleceği konusunda açıklamalar yaptı. Ayrıca Ethereum kurucu ortağı, kısa süre önce ayı piyasası tarafından tetiklenen bir işten çıkarılmalarını açıklayan Ethereum merkezli geliştirme stüdyosu olan ConsenSys’in son dönemde aldığı kararları savundu.

Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys lideri, ConsenSys konusunda açıklama yaparken kripto para piyasası için en kötünün bittiğini de söyledi. Çünkü Joseph Lubin’e göre fiyatlar dip seviyelerini gördü şimdi yükseliş zamanı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunu paylaş:

The post Ünlü Analist Ethereum’un Kurtarıcısını Buldu! Peki Şimdi Ether Yatırımcılarını Neler Bekliyor? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Analist Ethereum’un Kurtarıcısını Buldu! Peki Şimdi Ether Yatırımcılarını Neler Bekliyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk Bitcoin’i öven sözleriyle dikkatleri üzerine çekiyor Coinbase Ve PayPal Arasında Yeni Anlaşma İmzalanmış Olabilir Binance CEO’su CZ: Sahte Hacim Raporlarının Yok Olması Önemli Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor Türk Bitcoin borsasında 13 milyon TL’lik soygun! Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır