Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ulaşılabilir Bitcoin Node Sayısı 2018’de Yüzde 19 Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ulaşılabilir Bitcoin Node Sayısı 2018’de Yüzde 19 Geriledi
Ulaşılabilir Bitcoin Node Sayısı 2018’de Yüzde 19 Geriledi

2/2


2/2

Bitnodes’un verilerine göre bitcoin blockchainindeki ulaşılabilir node sayısı 2018’de %18,98 düşerek 11,845’ten 9,597’ye geriledi. Aynı süreçte, ulaşılamaz node sayısı da %33 düşerek 65,500 oldu. Verinin önemini anlamak için ulaşılabilir ve ulaşılamaz düğümlerin fonksiyonlarını anlamakta fayda var.


Ulaşılabilir ve Ulaşılamaz Düğümler
Bitcoin blockchainindeki ulaşılabilir düğüm bitcoin ağına hem bağlantı gönderen hem de alan tarafken, ulaşılamaz düğüm ise gelen bağlantıları kabul etmiyor. Ulaşılamaz düğümler Tor gibi firewalların arkasında oldukları için yada Network Address Translation (TAN) gibi ağ adresi bilgilerini veri paketlerinin IP başlığında düzenleyen sistemlerin ardında saklandığı için bağlantıları kabul edemiyor.

Teoride, blockchaindeki ulaşılamaz düğüm sayısının artması güzel bir şey çünkü hackerların önündeki engelleri arttırarak ağı daha güvenli hale getirmesinin yana ulaşılabilir eşleriyle karşılaştırıldığında anonimliğin kaldırılmasına karşı daha dirençli. Öte yandan pratikte, tam bir blockchain işlemlerinin en başından itibaren tüm kayıtlarına sahip oldukları için ulaşılabilir düğümler daha önemli. Bitcoin blockchain’inin güvenilirliği bu sayede korunuyor.

CCN haberinde uzun süredir devam eden piyasa bozgununun sonucu olarak, kripto para madencilerinin düşük yada negatif kârdan dolayı ya madencilik merkezlerini kapatarak yada video düzenleme gibi işlere yönelerek piyasayı terk ettikleri yazıyor. Bitcoin madenciliğe ilginin azalmasından doğrudan etkiledi, düzenli hash oranını koruyabilmek adına zorluk oranını %7 düşürdü.


Etkilenen varlıkları tam anlamıyla belirlemek zorken, geçtiğimiz yıl boyunca birçok küçük madencinin bitcoinden çekilmesiyle ulaşılabilir düğüm sayısında düşüş yaşandı. 2019’da piyasa koşullarının madencileri teşvik edip etmeyeceğini göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ulaşılabilir Bitcoin Node Sayısı 2018’de Yüzde 19 Geriledi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ulaşılabilir Bitcoin Node Sayısı 2018’de Yüzde 19 Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü SWIFT CEO’su, Blockchain Firması R3’ün Teknolojisini Kullanacaklarını Açıkladı! Risk sermayedarı: Bitcoin fiyatı, büyük bir finansal krizde debelenecek Çin’in Bitcoin Desteği Fiyatlarda Ani Çıkış Getirebilir eToro Platformu, 30 Farklı Amerikan Eyaletinde Kullanıma Girdi Bitfinex 5 milyon dolar değerinde USDT tokenini EOS protokolüne aktardı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır