Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uber’in Arkasındaki Firma, Blockchain Tabanlı Bir Mobil Ödeme Platformu Geliştiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uber’in Arkasındaki Firma, Blockchain Tabanlı Bir Mobil Ödeme Platformu Geliştiriyor
Uber’in Arkasındaki Firma, Blockchain Tabanlı Bir Mobil Ödeme Platformu Geliştiriyor

© Reuters.  © Reuters.

12 Eylül tarihinde yapılan resmi basın açıklamasına göre, Japon teknoloji devi SoftBank, blockchain tabanlı bir mobil ödeme platformu geliştiriyor.

SoftBank’ın yeni proof-of-concept (PoC) platformu, telekomünikasyon odaklı bir blockchain firması olan TBCASoft ve, bulut hizmeti, mesajlama, Nesnelerin İnterneti odaklı  Synchronoss Technologies ile ortaklaşa bir şekilde yapılacak.

Söz konusu mobil ödeme platformu blockhain ve Rich Communication Services (RCS) tabanlı olacak. RCS teknoloji ülkemizde kullanıma 2018 yılından itibaren açıldı. RCS teknolojisi ile birlikte artık telefonların veri paketleri ile, konum paylaşımı, fotoğraf gönderme(mms olmadan), dosya gönderme, ses kaydı gibi teknolojiler de kullanılabilmekte. Ancak firma bu hizmeti küresel ölçekte eşler arası para gönderimi yapmak için kullanacak. Bunun yanı sıra firmanın ürettiği RCS cüzdan uygulaması ile, platformun içerisinden kripto para satın alma işlemlerine de izin veriliyor.

SoftBank dünyada çok popüler bir uygulama haline gelmiş Uber’in en büyük hisse sahibi şirket konumunda. Firma yaptığı açıklamada, küresel telekom bölgeleri arasında mobil ödeme yapılabilmesi için böyle bir uygulama geliştirdiklerini ifade etti.

SoftBank’ın başkan yardımcısı Takeshi Fukuizumi, bu yeni uygulama ile dükkanların ”daha önce sadece büyük markalara sunulan bir ölçekte” ödeme hizmeti alıp, yapabileceklerini belirtti.

Synchronoss CEO’su ve başkanı Glenn Lurie’ye göre, blockchain tabanlı RCS ödeme hizmeti, ”mevcut mesajlaşma ve ödeme piyasasını yerinde oynatacak.”

Böyle devasa bir Japon firmasının blockchain tabanlı bir girişim yapması, tabii ki piyasalar için olumlu haber olarak öne çıkmakta.

Uber’in Arkasındaki Firma, Blockchain Tabanlı Bir Mobil Ödeme Platformu Geliştiriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uber’in Arkasındaki Firma, Blockchain Tabanlı Bir Mobil Ödeme Platformu Geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) yeni bir ortaklığa imza attı Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, JPMorgan Coin’i Eleştirdi! Coinbase CEO’su: Dünyamız Finansal Mahremiyet Sayesinde Özgürleşecek Ethereum arzının yüzde 5’ini aynı günde taşıdı: Gizemli balina kim? İşte Haftanın Rekor Yükselen Kripto Para Birimleri XRP 8% artışla 0,40181 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır