Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Türk Kripto Para Borsaları Dünyada Ne Durumda?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Türk Kripto Para Borsaları Dünyada Ne Durumda?
Türk Kripto Para Borsaları Dünyada Ne Durumda?

© Reuters.  © Reuters.

Türkiye’de blockchain teknolojisine olan ilgi artarken her geçen gün kripto para meraklısı ve yatırımcı sayısı da hızla artıyor. Buna paralel olarak Türkiye’deki kripto para borsası sayısında da bir artış var. Ancak, yeni gelişmekte olan bu sektördeki Türk kripto para borsaları dünyada ne durumda?

Dünyada Türk Kripto Para BorsalarıCoinMarketCap verilerine göre ilk 200 büyük kripto para borsası arasında Türkiye’den 6 tane kripto para borsası var. Bu yazının hazırlandığı sıradaki 24 saatlik işlem hacmi verilerine göre, 50. sırada Sistemkoin, 88. sırada BtcTurk, 100. sırada Koineks, 108. sırada Paribu, 109. Sırada Ovis ve 168. sırada Koinim bulunuyor.

24 Saatlik İşlem Hacmine Göre Türk Kripto Para BorsalarıBorsa Dünya Sıralaması 24 Saatlik İşlem Hacmi Market Sayısı

Sistemkoin 50 35,583,481 $ 126

BtcTurk 88 8,139,555 $ 6

Koineks 100 4,135,687 $ 11

Paribu 108 2,723,557 $ 1

Ovis 109 2,698,287 $ 25

Koinim 168 179,944 $ 5

Türk kripto borsaları sadece yatırımcılara hizmet etmek ile kalmıyor aynı zamanda blockchain teknolojisinin ülkemizde yaygınlaşmasına ve gelişmesine de büyük katkı sağlıyorlar.

Bu Türk borsalarının hepsinde Türk Lirası ile Bitcoin (BTC) alıp satarak ticaret yapabilirsiniz. Fakat diğer alt kripto paralar ile yatırım yapmak istediğinizde Sistemkoin ve Ovis ön plana çıkıyor. Paribu’da ise sadece Bitcoin (BTC) işlemi yapılmaktadır.

Market hacmi bakımından Dünyada ilk ona giren Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), EOS, Stellar (XML), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Monero (XMR) gibi alt kripto paralar ile ilgili işlemleri Türk kripto para borsalarında kolaylıkla ve güven içinde yapabilirsiniz.

Ayrıca, diğer popüler kripto paralardan olan IOTA (MIOTA), Dash (DASH), Tron (TRX), Zcash (ZEC), Dogecoin (DOGE), NEO (NEO) ile Türk borsalarında işlem yapabilirsiniz.

Diğer Dünya borsalarında olduğu gibi Türk borsalarında da 7/24 işlem yapabilirsiniz. Türk borsalarının hemen hemen hepsinde hesap güvenliğini en üst düzeyde tutan 2 aşamalı güvenlik yöntemi kullanılmaktadır. Yatırımcıların kripto birikimleri, soğuk cüzdan olarak da bilinen çevrimdışı cüzdanlarda en üst düzey güvenlik seviyesi ile korunur.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türk Kripto Para Borsaları Dünyada Ne Durumda? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’dan Dev Piyasa Kısa kısa… EOS, Binance Coin ve Tron fiyat analizi… Holo ve Pundi X Yeniden Yükselişe Geçti – Kripto Para Piyasası İse Yatay Seyrediyor Ripple ve Forte Oyunlara Blockchain Desteği İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Kurdu Avrupa Merkez Bankası’ndan Bitcoin propagandası TAAR Metriği, Bitcoin’in Şimdi Nasıl Hareket Edeceğini Gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır