Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor
Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor

© Reuters.  © Reuters.

Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) ile karşılık vermeye hazırlanırken bu esnada Ripple tarafı ile yaptığı görüşmeler basına sızmıştı. Ripple stratejisti, Washington’un XRP’de hakim olan Çin kontrolünü ele geçirmeyi planlayan bir proje içinde olduğunu söyledi.

Beyaz Saray Ripple İçin Ne Düşünüyor ?Breaker’da yayınlanan bir röportajda Cory Johnson, Ripple takımının Beyaz Saray ile görüşmelerde bulunduğunu ileri sürdü. Yapılan görüşmede, dünya genelindeki Bitcoin ve Ethereum madenciliğindeki Çin hakimiyetinden kaynaklı endişelerini dile getirdiklerini iddia edildi.

Trump Yönetimi ve Ripple’a ilişkin görüşleri sorulan Johnson şu açıklamada bulundu.

“Açıkçası yapılması gereken çok iş var. Özellikle Beyaz Saray, Çin’de gerçekleşen Bitcoin madenciliğinin yüzde 80’inin ve Çin’deki Ether madenciliğinin önemli kısmının elinde olması ne anlamına geldiğini bilmek istiyor. Bu yüzden de Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) kozu ile karşısına çıkmaya hazırlanıyor.”

Johnson isimlerden bahsetmeyi reddetti, konuşmasının devamında:

“Biz düzenli olarak Washington’la görüşmeler yapıyoruz. Bunun yanında da düzenleyicilerle ve önemli bazı politikacılarla görüşüyoruz. Eski ABD Başkanı Bill Clinton Ekim ayında bir Ripple etkinliğinde konuştu, ancak bu zaten resmi bir şey değildi.”

Daha çok ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak bilinen Ripple ile ilişkili kripto para birimi olan XRP, piyasa verilerine göre toplamda 18.2 milyar dolarlık bir değere sahip. Aynı zamanda kripto piyasasındaki üçüncü en değerli kripto para olarak yerini koruyor. XRP, Bitcoin ve Ethereum’un aksine madencilik yapılarak üretilmiyor. Johnson, Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) ile hamle yapmasını önemli buluyor. Şu ABD’nin Çin hakimiyetinin “gelecekte yapacağı çevresel etki ve yabancı kontrolünün sonuçlarını görmek” konusunda tartıştıklarını da sözlerine ekledi.

Bu şu anlama geliyor, Amerikan yönetimi XRP’ye odaklanarak, kripto sektöründe Çin egemenliğini zayıflatılabileceğini düşünüyor.

ABD-Çin Kripto Hakimiyet SorunuXRP ile piyasadaki yabancı kontrolün özel kontrol ile değiştirilebileceği söylenebilir mi ? Evet bu mümkün çünkü Ripple, XRP tokenlerinin yaklaşık yüzde 60’ını elinde tuttuğu biliniyor. Aynı şekilde hala sahip olduğu 10,8 milyar dolar değerinde token’den dolayı da eleştiriliyor. Ripple her zaman XRP’nin merkezi olmayan bir para birimi olduğunu iddia etmekte. Johnson ise Ripple’ı tek kelimeyle şöyle açıklıyor. Petrol için BP (LON:BP) neyse Ripple içinde XRP odur. XRP kısmı bir sahiplik söz konusu olabilir, ancak varlığı temelden bağımsızdır.

Ripple eleştirilere karşılık olarak, elinde tuttuğu varlıkları asla dokunamayacağı bir emanet hesabına kilitledi. Ancak, bazıları bunun kendisinin XRP’nin fiyatını yükseltmek için bir taktik olduğu iddia ediyor. Bu arada Ripple yönetim ekibinin bazı üyelerinin aşırı derecede zenginleştiğini belirtmek uygun mu değil mi bilmiyoruz. Ama ortaya çıkan tablo bu. Gördüğünüz gibi kasa her zaman kazanıyor.

Olaya çevre açısından bakıldığında, Johnson kripto-para madenciliğinden dolayı muazzam miktarda elektrik harcandığını söyledi. Bunun da çevreye ciddi bir zarar oluşturduğunun belirtti. Zaten bu durum, Paris İklim Anlaşmasından çıkarılan ABD yönetimi için endişe edilecek büyük bir şey değil.

Temmuz ayında, Trump yönetimi yeni bir Finansal Dolandırıcılık Hizmet Birimi oluşturdu. Bu birimin özelliği kripto paraları da takip listesine alacak olmasıydı.

Ripple Hakındaki Düzenlemeler ve Davalar Eğer Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) ile destek verip kurumsallaştırmak istiyorsa öncelikle onu regule etmesi gerekecek. Şu anda, (SEC) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu XRP’nin güvenli olduğunu henüz onaylamadı. Tam olarak bu konuda Ripple’e karşı devam eden davalar var. Bu durumda XRP’nin kesin olarak güvenli olduğu sonucu çıkmıyor.

Öte yandan, Ripple ödeme hizmetleri banka tarafından hala kabul edilmektedir. İşte bu da XRP’nin değerini hala artıran bir etken olarak biliniyor.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

QuadrigaCX, Resmi Olarak İflasını Açıkladı Dubai, kripto paraların geleceği hakkında endişeli değil Brian Kelly: Şimdi Yatırım Yapın! Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı! Kripto Paraların Kullanımı Artacak Bitcoin fiyatları, artışın yavaşlamasıyla 10 bin doların altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır