Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığını gösteren 3 temel gelişme

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığını gösteren 3 temel gelişme
Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığını gösteren 3 temel gelişme

© Reuters.  © Reuters.

Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığını gösteren gelişmeler yaşanıyor. Tron bir kez daha piyasa hacmi bakımından piyasadaki ilk 10 kripto arasına girmeye çalışıyor. Bu gelişmeler neler? Bu gelişmelerle 2018 sona ermeden Tron’un (TRX) ralliye başlaması mümkün olabilir mi?

Tron’un (TRX) ralliye hazır olduğunu söyleyebilir miyiz?Son günlerde Tron ile ilgili birçok gelişme gündeme geliyor. Tron’un geçmişteki ihtişamına geri dönme çabası içerisinde olduğu ve en büyük hacme sahip ilk on kripto arasına girmeye çalıştığı konuşuluyor. Bunu gerçekleştirmek için de bir çok gelişmeye imza atıyor. Bu gelişmeler ile Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığı ve çok yakında bir ralli başlatacağı tahmin ediliyor.

Şu ana kadar, Tron (TRX) eğlence ve oyun sektörüne yoğunlaşmıştı. Bu sektöre yerleşerek piyasaya kırmızı rengin hakim olduğu zamanlarda bile Tron çok fazla sarsılmadı.

MainNet borsalarda Tron’un yaygınlaşmasını sağlıyorTron’un (TRX) CEO’su Justin Sun, geçtiğimiz aylarda ciddi düşüşler yaşadıktan sonra Tron’un piyasada hak ettiği değere ulaşması için elinden geleni yapacağına söz vermişti. Bu amaçla Tron Vakfı, bu hayali gerçekleştirmek için yeni ortaklıklar kurdu ve MainNet‘in lansmanı ile de bu amacına yaklaştı.

MainNet’den önce Tron (TRX), Ethereum ağı üzerinde geliştirdiği TestNet ile çalışıyordu. MainNet’in piyasada yerini almasıyla TRX işlemlerine başlayan borsaların sayısı arttı. Ve bu da, Tron’un (TRX) değerinin artmasına katkı sağladı.

2018’in ikinci çeyreğinde, Tron (TRX) test ağından bağımsız MainNet’e geçti. Bu geçiş, yatırımcıların Bitcoin‘de bulamadığı iki özelliğe sahip. İlk olarak, Bitcoin’in saniyede 7tps yaparken Tron’un (TRX) MainNet neredeyse saniyede 1.000(tps) işlem gerçekleştirebiliyor. Tron (TRX), işlem maliyetini yaklaşık 0.00001 TRX’e düşürdü. Bu da işlem hacminin artmasına katkısı sağladı. Bu nedenle, Bitcoin, bazı platformlar tarafından tam olarak tanınmasına rağmen, Tron (TRX) büyük finansal faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde BTC’den daha iyi olduğu düşünülüyor.

MainNet’in piyasaya sürülmesiyle, TRX işlemlerine ara veren bazı borsalar yeniden başladı. Pundits, bu hareketin Tron’un (TRX) piyasa hacmini önemli ölçüde artıracağını ve 2018 yılı sona ermeden en iyi on para arasına gireceğine inanıyor.

Kripto reklam yasağı – Tron’un (TRX) Web 4.0 AçılışıSon zamanlarda, Facebook (NASDAQ:FB) ve Twitter gibi popüler sosyal ağların yanı sıra Google Inc (NASDAQ:GOOGL).’in popüler platformları olan YouTube ve Google, kriptoyla ilgili reklamları platformlarında durdurma çabalarını açıklamıştı. Bu platformları kendi projeksiyonlarında kullanan birçok kriptopara birimi için bu haberler şok etkisi yarattı. Eğlence sektörüne odaklanan Tron (TRX) için de şüphesiz bu platformlar çok önemlidir. Bu yasakların etkisini azaltmak adına Tron Vakfı bir takım gelişmelere imza attı. Böylece,Vakıf aracılığıyla, farklı bir değer yaratmayı amaçlayan üçüncü web versiyonunu (Web 3.0) piyasaya sürüldü.

Kripto reklamları üzerindeki son yasaklarla birlikte Tron (TRX) bu durumdan daha fazla rahatsızlık duymaya başladı. Tron’un, Vakıf tarafından sağlanan parayla merkezsiz web’i (Web 4.0) başlatacağı yönünde haberler var. Bu gelişme ile Tron sadece kullanıcıları platforma çekmekle kalmayacak, aynı zamanda eğlence sektöründe merkezsiz veri kullanımını artıracaktır. Web 4.0 ile kullanıcılar gördüklerini kontrol edebilir ve mevcut web oluşumunda karşılaşılan içerik kısıtlamaları gibi sorunlarla karşılaşmadan kolayca yükleyebilirler.

Tron’un (TRX) Sanal MakinesiMerkezsiz uygulamalar (DApps), Play Store gibi merkezi dağıtım platformlarında bulunan geleneksel mobil uygulamalardan farklıdır. Tron (TRX), uygulama geliştirme ve kriptoparanın diğer donanım sistemlerini eşleştirmek için yetkilendirilmiş bir sanal makine oluşturarak blockchain sektörünü iyileştirmek için daha da ileriye gidiyor.

Bu nedenle, Tron (TRX), bileşenlerinin otomatik eşleştirilmesinin yanı sıra geliştiricilerin yetkilendirileceği bir sistem tasarlıyor. Tron (TRX) Sanal Makinesi’nin (TVM) kullanıcılarının verimliliğini artırması bekleniyor. Aynı zamanda geliştiriciler ve kullanıcılar platformun genişletilmesinde önemli role sahip olacak.

Tron (TRX) ralliye hazır mı?Tron’un (TRX) CEO’su Justin Sun, 2018’in ikinci çeyreğinde Tron-Twitter ortaklığından üstü kapalı bir şekilde bahsetmişti. Tron’un (TRX) Pornhub ve oBike ile kurduğu ortaklıklar da çok ses getirmişti. Bu yeni ortaklık da Tron’un ralliye hazırlandığının bir işareti olarak görülüyor.

Kripto topluluğu, Tron’dan (TRX) beklenen merkezsiz web’i (Web 4.0) karşılamaya hazırlanırken, attığı her olumlu adım Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığına ve 2018 sona ermeden ilk 10 kripto arasına girme ihtimalinin artığına işaret olarak görülüyor.

Tron ile ilgili güncel haberlere ulaşmak için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tron’un (TRX) ralliye hazırlandığını gösteren 3 temel gelişme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Oyun endüstrisi Blockchain ile çağ atlamaya hazırlanıyor 2 Ay önce bu yeni Bitcoin parabolik yükseliş trendini de tahmin etmişti Monero, Düşük Enflasyon Oranı ile Bitcoin’in Önünde! Kripto Fiyatları Artıyor; CoinFLEX Kripto Vadeli İşlemler Sözleşmesi Önerecek Ripple (XRP) Fiyatı Kritik Seviyenin Eşiğinde 55 dolarlık telif hakkı başvurusu yaptı, Bitcoin SV’nin değerini 3 milyar dolar arttırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır