Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tron işlem hacmi artmaya devam ediyor: En büyük 4 coinin Toplamından Fazla

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tron işlem hacmi artmaya devam ediyor: En büyük 4 coinin Toplamından Fazla
Tron işlem hacmi artmaya devam ediyor: En büyük 4 coinin Toplamından Fazla

4/4


2/4

Tron işlem hacmi kapasitesi açısından önemli haberler gelmeye devam ediyor. Tron işlem emirleri en büyük 4 coinin toplamının üzerine çıkmayı başardı.

Tron işlem hacmi artmaya devam ediyorTron işlem hacmi bu ay düzgün doğrusal bir biçimde artış kaydetti. Dün itibariyle en büyük 4 kripto paranın yani Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Ripple’ın (XRP) günlük işlem kapasitesini geçmeyi başardı.

https://tronscan.org/ üzerinden hizmet veren Tron analitik veri tabanına göre 9 Kasım 2018 günü Tron ağında 1.3 milyondan fazla işlem gerçekleştirildi.


Kıyaslama açısından BitInfoCharts ‘tan alınan veriler büyük resmi görmemizi sağlayabilir. En büyük 4 kripto paranın işlem sayıları toplamı sol üst köşede görülüyor. Önemli 4 kripto paranın toplam işlem adedi 1 milyonu bulmuyor.


Peki Tron blockchainindeki bu hareketliliğin sebebi nedir? Bazıları bu hareketliliği platform üzerinde konuşlanan merkeziyetsiz grafik oyun uygulamalarının olduğunu söylüyor.

2 Ekim’de Tron Magic Academy’yi yayına aldı. (Magic Academy haberi için tıklayın) O tarihten sonra Tron’daki merkeziyetsiz kumar uygulamaları son derece popülerleşti. CryptoGlobe’un bildirdiğine göre merkeziyetsiz kumar oyunu TronDice kazanan talihlilerine 5 milyon doların üzerinde ödeme yaptı.


Bazıları Tron, Ethereum ve EOS gibi merkeziyetsiz uygulama platformlarının işlem sayılarını şişirdiklerini iddia ediyor. Çünkü bu platformlar üzerinde blockchain ile etkileşime geçen merkeziyetsiz uygulamalar sıfır değerli işlemler açıyor. Bunu ortalama işlem değerine bakarak da fark edebiliriz.

CoinMetrics verilerine göre Tron işlemlerinde gözle görülür bir artış var. Lakin USD cinsinden ortalama işlem verisine bakıldığında diğer bir çok kripto paradan aşağıda olduğu görülür.


Şunu da belirtmek gerekir ki EOS şu an günlük olarak Tron’dan çok daha fazla işlem yürütüyor. EOS’taki üstün işlem sayılarının büyük bir kısmı da platform üzerindeki merkeziyetsiz uygulamalardan geliyor. EOS da merkeziyetsiz oyunların üzerine bina edildiği ana blockchain projelerinin başında geliyor.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tron işlem hacmi artmaya devam ediyor: En büyük 4 coinin Toplamından Fazla - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un Librası Varsa Binance’nin Venüsü Var ! Roger Ver: Bitcoin.com’a Hükümet Destekli Bir Saldırı Var Bitcoin (BTC) 4 bin doların altında: Yeni bir satış dalgası geliyor olabilir Ethereum Yatırımcılarının Çoğunluğu, ASIC Karşıtı Güncellemeyi Desteklemekte Endonezya’daki Şirket, Blockchain’i Kullanarak Şeriat Uyumlu Tahvil Üretecek Kripto Paraların Geleceği Tartışma Konusu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır