Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tron Akıllı Sözleşmeler Pazarına Giriş Yapıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tron Akıllı Sözleşmeler Pazarına Giriş Yapıyor!
Tron Akıllı Sözleşmeler Pazarına Giriş Yapıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Tron akıllı sözleşmeler pazarına girme planıyla dikkatleri üzerine çekti. Tron ilk on kripto para içinde ve geçtiğimiz hafta iyi bir yükseliş gösterdikten sonra an itibariyle son 24 saatte %2.23 değer kaybetti ve 0.02 dolardan islem görüyor.

Tron Akıllı Sözleşmeler ile Yeni Gelişmeler KaydediyorTron akıllı sözleşmeler, Tron blockchain kullanılarak geliştirildi. Blockchain teknolojisi esasen ilk olarak Bitcoin’e destek amaçlı geliştirilmişti ama daha sonra çok geniş kapsamlı kullanılabileceği ortaya çıkınca yeni projeler de belirmeye başladı. Şu anda, çoğu dijital bir varlığı destekleyen 3. Nesil blokchainler kullanılıyor.

Blokchain 3.0 sadece token geliştirmekten çok daha farklı fonksiyonlara sahip. Her türlü akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamaları destekliyor. Bu fikir EOS, Tron, Cardano ve diğerleri tarafından da benimsenmiş durumda.

Tron’un en son yaptığı açıklama bu açıdan çok önemli. Sonunda Tron platformunun gelişim aracını piyasaya sürdüler. Neler var bu araçta derseniz; TronBox, TronGrid, TronStudio ve TronWeb. Bunların hepsi programcılara yeni içerikler, merkeziyetsiz uygulamalar ve Tron blockchaini kullanarak yapılabilecek daha bir çok etkileyici uygulamalar geliştirmeleri için tasarlanmış araçlar.

Tron Sadece Kripto Parayı mı hedefliyor?Hepinizin bildiği gibi Tron’un kendi kripto parası Tronix yani TRX. Bu yeni gelişmelerde Tron’un hedefi sadece kripto para değil. Asıl hedef,içerik geliştiricilerin herhangi bir otoriteye bağlı kalmadan kendi gelştirdikleri içerikten kazanmaları. Tron ömrü bir yıl olmasına ragmen üst sıralara gelmeyi başarmış bir platform. Bunu da blockchain teknolojisine, liderliğe ve bu konuda gösterdikleri gayrete borçlu. Son bir kaç aydır Tron, Ethereum ağından çıkıp kendi Main Net’ini de başlattı.

Tron’un yaptığı açıklama, doğru yönde hareket ettiklerini gösteriyor. Açıklama program geliştiriciler için çok önemli çünkü Tron teknolojisi Java kullanılarak uygulanabiliyor. Java hepinizin bildiği gibi,en popular programlama dillerinden. Bu kolaylık Tron’u, diğer platformların önüne geçiriyor. Neden derseniz, Ethereum’u ele alalım. Eğer orada bir uygulama geliştirmek isteseniz kimsenin bilmediği bir progralama dilini öğrenmeniz gerekecek. Halbu ki Java kullanımı, kendisine güvenen her programcıya kapı açıyor.

Tron’un bu yeni geliştirme aracı, hepsi bir yerde bir uygulama. Ücreti yok ve açık kaynak. Tron Main Net’inde çalışacak pek çok akıllı sözleşmeyi de başlatacak. Ethereum’dan 200 kat hızlı ve EOS’dan yüz kat daha ucuz olacak. Her platformun yapamayacağı bir şekilde dünyanın en iyilerini bir araya getirebilecek Tron.

TronWeb, adından da anlaşıldığı gibi, web tasarımcılarını Tron ağında bir araya getirecek ve onlarla TRX ile ve diğer tokenlerle ödeme yaparak çalışacak. TronBox akıllı sözleşmeleri geliştirmek ve kullanmak amacıyla oluşturulmuş. TronStudio bir IDE, Tron sanal makinesinin tüm avantajlarından faydalanıyor ve bu yeni aracın diğer uygulamalarındaki tüm iyi özellikleri bir araya getiriyor. TronGrid Ethereum Infura’dan esinlenmiş. Merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeleri geliştirmek ve başlatmak imkanı veriyor.

Önemli bir nokta da, Tron verdiği sözleri, hep tam zamanında ve beklentilerin de ötesinde, daima yerine getiriyor. Tron’u izlemeye devam edin

Akıllı sözleşmeler nedir?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tron Akıllı Sözleşmeler Pazarına Giriş Yapıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Büyük Artış Yaşanıyor Bitcoin boğaları inanıyor: Bitcoin 20 bin dolar seviyesine geri dönecek Binance Marj Ticaretini Test Ediyor İnternet girişimcisi açıklıyor: Kripto para milyonerlerinin 7 sırrı Bitfinex’ten 100x Kaldıraç Hamlesi Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır