Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Trade.io Hack Saldırısına Uğradı, 50 Milyon Adet Token Çalındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Trade.io Hack Saldırısına Uğradı, 50 Milyon Adet Token Çalındı
Trade.io Hack Saldırısına Uğradı, 50 Milyon Adet Token ÇalındıKendini ‘yeni nesil finans kurumu’ olarak tanıtan İsviçre merkezli bir Blockchain şirketi hack saldırısına uğradı.

Trade Tokens (TIO) adı altında kendi tokenını üreten şirket, saldırı sonucunda 50 milyon adet TIO’nun çalındığını belirtti. Saldırı sırasındaki fiyatlara göre konuşacak olursak bu yaklaşık 11 milyon dolarlık bir saldırı yapıldığı anlamına geliyor.

Yapılan duyurulara bakacak olursak olayla ilgili önemli noktaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Dün akşamüstü vakitlerinde trade.io’ya ait bir cold cüzdandan 50 milyon adet TIO aktarıldı
  • 1.3 milyon adet TIO Kucoin ve Bancor adlı iki farklı borsaya aktarıldı
  • TIO alım-satımı şu anda Kucoin ve trade.io platformlarında askıya alınmış, Bancor’da ise tamamen durdurulmuş durumda
  • Cold cüzdanda tutulan para şirketin ‘likidite havuzunu’ oluşturuyordu
  • Şirket çalınan parayı kurtarmak için bir fork yapmayı düşünüyor.

‘Likidite havuzu’ dediğimiz şeyi, şirketlerin piyasalardaki alım-satımı desteklemek için kullandıkları bir para havuzu olarak düşünebiliriz. Trade.io da bu havuza 50 milyon adet TIO koymuş ve yatırımcılardan da katkıda bulunmalarını istemişti. Yatırımcılar, havuza yatırdıkları paradan faiz geliri elde edebiliyor ve yatırdıkları parayı istedikleri zaman geri çekebiliyorlardı.

Şirket geçtiğimiz yıl düzenlediği ICO’sunun ön-satış sürecinde 51 milyon dolar civarında para toplamayı başarmış, Ocak 2018’de de tokenını coinmarketcap.com’da listelemeyi başarmıştı. Şirketin başlangıçtaki amacı ise 135 milyon dolar değerinde yatırım toplamaktı.

11 aydır aktif olan şirket, Aralık 2017’de Civic Technologies ve Bancor gibi şirketlerle ortaklık imzalamıştı ancak yapılan duyurulara göre TIO artık Bancor’da listelenmeyecek.

Trade.io Hack Saldırısına Uğradı, 50 Milyon Adet Token Çalındı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Trade.io Hack Saldırısına Uğradı, 50 Milyon Adet Token Çalındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Neden Beş Ay İçinde İlk Defa 5.000 Doların Üzerinde İşlem Gördü? Hindistan’ın En Büyük E-ticaret Devi, Blockchain Tabanlı Lojistik Firması İle Ortaklık İmzaladı Türkiye’nin Öncü Bitcoin Borsası BtcTurk’ten Yeni İş Birliği Aman Dikkat: Bitconnect 2.0 Versiyonu İle Geri Dönüyor! Bu Etken Bitcoin’in Macro Güç Olmasını Sağlıyor Araştırma: Borsaların Sadece Yüzde 14’ü Regüle

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır