Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor
Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor

© Reuters.  © Reuters.

Ünlü yatırımcı Tom Lee, Cointelegraph’a verdiği demeçte Bitcoin ve kripto para fiyatı ile küresel piyasalar arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Lee, iki piyasa arasında bulunan güçlü bir negatif korelasyondan bahsetti.

Bitcoin ve kripto para fiyatı ile küresel piyasalar ilişkisiS&P (Standard and Poors) ve Down Johns gibi küresel borsalarda meydana gelen düşüşler, kripto piyasalarda yükselişlere neden olmaktadır. Son altı haftalık süreç değerlendirildiğinde, S&P ve Down Johns’ta %10’luk bir erime gözlenmektedir. Bu durum Bitcoin ve kripto piyasalar için olumlu değerlendirilmektedir. S&P ve Down Johns’taki panik satışlar, kripto piyasalarda alımlarla sonuçlanacaktır.

Lee, S&P yatırımcılarının borsadaki 200 puanlık düşüşün ardından Bitcoin almak için çok iyi bir zaman olduğunu kendi aralarında konuştuklarına da değindi.

Lee’nin kripto para yatırımcılar için önemli bir uyarıda bulundu. Yatırımcılar toplam portföylerinin yaklaşık %2’sini Kripto para yatırımları için ayırmalarının rasyonel bir yatırım kararı olacağını ve bu oranla kaygılanmaya gerek kalmayacağını belirtti.

Ayrıca Lee, Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin güçlü projeler olduğu ancak diğer kripto paraların gerçek anlamda ümit vermediğini ifade etti. Lee, 2019 yılı için şu şekilde tahminlerde bulunmaktadır: Güçlü kripto paralar için Boğa Dönemine girilecektir ve Bitcoin için büyük bir yatırım dalgası geleceğini, grafiklerin yukarı doğru seyredeceğini belirtmiştir.

Editörün Notu: Toplam küresel portföy miktarı 200 trilyon dolara yaklaştığı düşünülünce 4 trilyon dolarlık kripto para yatırımı Lee’nin 2019 tahmininin haklılığını ortaya koyar. Dünya Bankası verilerine göre 2017 yılı Türkiye milli gelirinin 851 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde Türkiye Ekonomisinin 4,5 katı bir küresel kripto para piyasası karşımıza çıkar.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milyarder Jihan Wu: Bitcoin Cash Topluluğu CSW’yi Dışarı Atmaya Uğraşıyor Analist: Bitcoin’de Dip Seviyeleri Henüz Görmedik Ancak Oldukça Yakınız Binance Yeni Bir Stabil Koin Çıkarma Yoluna mı Girdi? Coinify Platformunda Artık Bitcoin Cash SV de Destekleniyor Ripple’da hard fork rüzgarı: XRP yatırımcıları zarar görebilir! Sıradaki Büyük Bitcoin Rallisini Donald Trump Tetikleyebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır