Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor
Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul EdiyorTokyo hava alanında hizmet veren ve lüks araçlar ile taşıma fırsatı sunan Remixpoint isimli firma, yaptığı açıklamada müşteriler için kripto para ödeme metodunu yürürlüğe soktuklarını açıkladı.

Hem Haneda hem de Narita hava alanları için hizmet vermesi beklenen firma; bu hizmeti müşterilerine sunabilmek için, Hinomaru Limousine Co. isimli şirket ile birlikte çalışacağını belirtti.

Bitcoin’e ek olarak Bitcoin Cash ve Ethereum’un da ödeme metodu olarak kabul edileceğini belirtti. Bu sayede uluslar arası kredi kartlarının ciddi masrafı ve komisyon ücretlerinden kurtulunması planlanıyor.

Bu yapılan hamleler ile birlikte, kripto para piyasalarındaki anlık değişimler yerine; kripto paraların daha fazla kişiye ulaşması hedefleniyor. Japonya gibi kripto para dostu gibi bir ülkede bu sistemin hayata geçmesini, birçok analist ve otorite ise son derece olumlu olarak yorumluyor.

Bitcoin odaklı bir PoS sisteminin getirilmesi için de çalışmalar devam ediyor. Portföyünde 362 limuzin ve 161 taksi bulunduran firmanın, şu aşamada deneme sürecini sadece hava alanında aktive etmesi bekleniyor. Daha sonra ise, bu sistemin tüm Tokyo’ya yayılması planlanıyor.

İtibari paraların ve uluslar arası kredi kartlarının aldığı ciddi komisyonları elimine ederek kağıt para ihtiyacını ortadan kaldırmak ve süreci tamamen dijitalleştirmek isteyen iki kurum; bu partnerlik sayesinde bu sorunu çözmeyi umuyor. Yapılan bu deneme sürecinin ardından bu projenin tüm Tokyo’ya yayılıp yayılmayacağını ise zaman gösterecek.

Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tweetlerinin Analizine Ciddi Para Harcanıyor 22 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH’de düşüş devam eder mi? İngiltere: Kripto Para Tabanlı Fark Sözleşmeleri Bireysel Yatırımcılar İçin Tehlikeli Bitcoin’de Dip Görüldü mü? Uzman Analistlerin Görüşleri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Coinbase genişlemeye devam ediyor; Şimdi de EOS desteğini açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır