Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tim Drapper: Bitcoin geleceğin küresel ekonominin lideri olacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tim Drapper: Bitcoin geleceğin küresel ekonominin lideri olacak!
Tim Drapper: Bitcoin geleceğin küresel ekonominin lideri olacak!

© Reuters. © Reuters.

Bitcoin geleceğin küresel değişim aracı olabilir mi? Tim Draper’ın bu soruya cevabı: “Kesinlikle evet”. 2022 Bitcoin fiyat tahmini ise çoğu yatırımcının rüyalarını süsleyen cinsten.

Bitcoin Geleceğin Küresel OyuncusuLas Vegas’taki “World Crypto Con” etkinliğinde Forbes’in sorularını yanıtlayan Tim Draper çarpıcı açıklamalarda bulundu. Görüşlerini zaman zaman haberleştirdiğimiz Draper sıkı bir kripto hayranı ve aynı zamanda DFC Venture Capital’in de kurucusu.

“Bitcoin geleceğin küresel ekonomi lideri olacak” diyen Draper’e göre ileride tüm mali altyapı kripto paralara kayacak. Bitcoin de bu akımın amiral gemisi olarak sektörü domine etmeye devam edecek.

Draper’ın belirttiğine göre şu anda Dünya üzerinde ulusal para birimlerinin toplam miktarı 86 trilyon dolar. Kripto paraların toplam büyüklüğü ise 150 milyar dolar. Kıyaslandığında ne kadar ufak kaldığı görülebiliyor. Elbette bu rakamlar böyle kalmayacak. Toplumsal kabul arttıkça insanlar fiat paralara hiç ihtiyaç duymadan ihtiyaçlarını giderebilecek. O günler geldiğinde zaten yaşanan gelişmelerle birlikte transfer ücretleri iyice azalmış ve sektördeki ölçeklenme sorunu da çözülmüş olacak.

(İlgili: Tim Draper: Bitcoin 2022 de 250.000 Doları Gördüğünde Hükümetlerde Radikal Dönüşümlere Neden Olacak)

Günümüzde kripto paraların önündeki en büyük engel harcama noktalarının azlığı. Bu da ancak toplumdan talep gelmesi durumunda aşılabilecek bir sorun. Sektör ile ilgili bugün yaşanan sorunların neredeyse tamamı toplumsal kabul temelli sorunlar. Erişilebilirlik ve daha düşük kesinti ücretleri sağlandığında bu sorunun da üstesinden gelinebileceği kaydediliyor.

Draper: Kriptoparlar Fiat Paralardan ÜstünDraper da Forbes’e verdiği mülakatta benzer tespitlerde bulundu. Gelecekte insanların kripto paralar vasıtasıyla her türlü satın alma işlemini ve yatırımı yapabileceğini belirten Draper’a göre bunun yaşandığı günleri göreceğiz. Draper’a göre kripto paraların çok daha ucuza ve daha hızlı transfer edilebiliyor oluşu başlı başına fiat paralar karşısındaki üstünlüğünü kanıtlamaya yeter.

Draper, küçük ülkelerin büyük devletlere nazaran blockchain ve kripto paralara karşı daha kucaklayıcı olduğunu söyledi. Bu durumun Çin, Hindistan ve ABD gibi nüfusu kalabalık ülke vatandaşlarının kripto para ile irtibatını kısıtladığını belirtiyor.

“Eski usül fiat paralara dayalı olan mevcut ekonomik sisteme tutunmaya çalışarak çok aptallık ediyoruz.”

Yukarıdaki cümle ile Draper aslında herşeyin temelden değişmesi gerektiğini çok net ifade ediyor. Bunun devamında Draper yakın gelecekte dolaşımdaki geçerli para miktarlarının kripto para ile oranının %50-50 olacağını savundu.

(İlgili: Tim Draper: Düşük Bitcoin Fiyatları Bir Fırsat!)

“Herhangi bir yatırım yapmak istediğimizde bunu dolar yerine Bitcoin ile yapmanın çok daha kolay olduğunu göreceğiz.”

Kendini baştan aşağı kripto olarak tanımlayan Draper yatırım yapmak için ayırdığı dolarların tamamına BTC aldığını sözlerine ekliyor.

Son olarak da 2022 yılı itibariyle Bitcoin değerinin 250.000 dolar olacağını düşündüğünü belirtti. 15 yıl içerisinde kripto para sektörünün toplam büyüklüğünü ise 80 trilyon dolar olarak tahmin ettiğini söyledi.

(İlgili: Tim Draper Bitcoin 2022’de 250K iddiasında neden ısrar ediyor)

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tim Drapper: Bitcoin geleceğin küresel ekonominin lideri olacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain Nedir? Blokzinciri Ne İşe Yarar? Bitcoin ve kripto paralara SPK denetimi geliyor “Rusya, kripto para Bitcoin’e 10 milyar dolar yatıracak” Milyarder Bitcoin yatırımcısı, dünkü zirvede Bitcoin sattığını açıkladı Popüler uzmandan Bitcoin’i 400 bin dolara yükselten tahmin Ünlü Bitcoin geliştiricisinden 2020 için 4 Bitcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır