Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir
Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir

2/2


2/2


Brezilya‘daki kolluk kuvvetleri, yakın zamanda Tether ile işbirliği yapmaya başlayan Deltec Bank’i araştırmaya başladılar. Yerel kolluk kuvvetleri, banka hakkında çeşitli nedenlerle başlattıkları soruşturmada Bahamalar’daki yetkililerden de yardım alıyorlar.

Yerel haber kaynaklarından O Globo’nun haberine göre Brezilya’daki Federal Savcılık Ofisi, Paulo Vieira de Souza adlı bir şahsı takibe aldı. De Souza, Sao Paulo merkezli bir altyapı şirketi olan DERSA’nın yöneticiliğini yapıyordu.

ABD hükümetinin “tarihteki en büyük yabancı rüşvet davası” olarak tanımladığı Odebrecht davasının etkileri günümüzde hala görülebiliyor. Brezilya’daki DERSA adlı şirketin eski yöneticilerinden olan De Souza, bu dava kapsamında soruşturulmaya başladı.

O Globo tarafından yapılan habere göre De Souza, Panama merkezli bir şirket olan Nantes Group’un banka hesabına 25 milyon İsveç Frangı gönderiyordu. Nantes Group’a ait banka hesapları ise İsviçre’deki özel bir banka olan Bordier & Cie. tarafından yönetiliyordu.

Bu konuyu araştıran yetkililer, söz konusu işlemlerin Nantes Group’u da aştığını fark ettiler. Yapılan araştırmalara göre bu para aklama ve yozlaşma skandalında yer alan kişiler, paralarını Bahamalar merkezli Deltec Bank’e aktarıyorlardı.

Peki bunun kripto para sektörüyle tam olarak ne ilgisi var? İlgisi şu: Kripto para piyasasının en tartışmalı koinlerinden olan Tether, bundan çok kısa bir süre önce Deltec Bank ile ortaklık kurduğunu duyurdu.


İlgili haber:
Tether’in Yeni Bankası Deltec, Anlaşma Hakkında Sessizliğini Koruyor – Ortaklık Gerçek Mi?

Brezilya’daki yetkililer, Deltec Bank hakkındaki araştırmalarında Bahamalar’daki yerel yetkililerden de destek almaya başladılar.

Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzmanlar Açıklıyor: Bitcoin Neden Yüzde 10 Düştü, 40 Milyar Dolar Piyasadan Nasıl Eridi? 5 Yıldızlı İsviçre Oteli Bitcoin Kabul Edeceğini Açıkladı! Venezuela’da Kriz Büyürken, Pompliano’dan Trump’a Bitcoin Mesajı Bitcoin Dört Yıldan Beri İlk Defa, Haftalık Grafikte ‘Oversold’ Durumuna Düştü – Yükseliş Yaşanır Mı? Justin Sun 4.5 Milyon Dolarlık Büyük Haberi Açıkladı! Bitcoin 5% artışla 5.515,8 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır