Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether Bitfinex’ten Çıkıyor ve…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether Bitfinex’ten Çıkıyor ve…
Tether Bitfinex’ten Çıkıyor ve…

© Reuters.  © Reuters.

Bitfinex’in Tether’le daima yakın bir ilişkisi oldu. Şimdi ise Tether Bitfinex’ten çıkıyor. Geçen birkaç hafta boyunca Bitfinex bu pazarın bir kısmını Binance, Polinex ve Huobi gibi borsalara kaptırmış görünüyor. Bu bilgi Element Group tarafından yürütülen bir araştırmaya dayanıyor. Bitfinex yalnızca Tether pazarının bir kısmını kaybetmekle kalmadı, Dünya genelinde 2. En büyük Tether sahibi iken 6. sıraya düştü. Görünüşe göre pazar USDT’yi yavaşça diğer borsalara kaydırıyor.

Rapora göre Tether’in en büyük tutucusu Tether Treasury. Bu bir sürpriz değil. Sürpriz olan, ikinci sırada dünyanın en büyük kripto borsası Binance olması. Binance tarafından tutulan toplam USDT hemen hemen Tether Treasury kadar. Üçüncü sırada Binance’daki miktarın %60 kadarına sahip olan bir bag holder geliyor. Daha sonra ise Binance miktarının hemen hemen yarısına sahip Huobi holding geliyor. Listedeki sonraki borsa Polinex ve daha sonra da Bittrex. Bitfinex Bittrex’ten hemen sonra geliyor.

Bitfinex Neden 6. Sıraya Düştü?İlk bakışta Bitfinex’in böyle küçük bir yüzdelik Tether’e sahip olması olağan dışı görünebilir. Duruma daha analitik bakıldığında oldukça mantıklı olduğu görünüyor. Yeni başlayanlar için,Bitfinex yalnızca belli bir miktar Tether(USDT) tutuyor. Tether(USDT)’i düzenli olarak Tether Foundation’a geri döndürmesinin nedeni bu. Diğer borsalarda böyle bir durum olmuyor. Tether ve Bitfinex’in yakınlığı onların Tether tutmasını önemli ölçüde sınırlamasının nedenlerinden biri. Binance gibi borsalar Bitfinex’in kullandığı yolla Tether’i geri gönderemez. Bundan dolayı sayılar bazında değerlendirme yapmak doğru olmaz.

Diğer Stabil Koinler Tether’i tahtından İndirecek mi?Tether bir süredir pazarda çok fazla baskıya maruz kalıyor. Gerçekten pek çok eleştirmen en baskın stabil koin pozisyonunu Gemini Dollar gibi diğer yeni stabil koinlere kaptıracağını söylüyor. Bu Tether rakiplerinin fiyatlarındaki anlamlı yükselme, Tether(USDT)’in dolar desteğini kaybederek 0.85$’a kadar gerilediği bir dönemde gerçekleşti. Ayrıca büyük miktarda Tether’in Bitfinex’ten Tether Foundation’a gönderilmesi de bu dönemde oldu.

Aslında gerçek şu: Bir süredir Tether ve Bitfinex, istatistiklerde de görüldüğü üzere pek çok yatırımcının güvenini kaybetti. Ancak Tether’in karşılaşabileceği ana problem onun şöhreti nedeniyle olabilir. Uzun zamandır platform desentralize platformların olması gerektiği gibi şeffaf olmamakla suçlanıyordu. Şimdi bu yeni stabil koinler daha fazla şeffaflık sağlıyor ve USDT’nin sahip olmadığı regülasyona sahipler. Böylece, Gemini Dollar ve Circle gibi güven veren seçenekler sonunda Tether’in tahtını devralabilecekler. Yine de Tether pazarda hala önemli güce sahipken bunu kaybetme ihtimali küçük de olsa mevcut. Platform tüm müşterilerini Gemini Dollar’a kaptırmak istemiyorsa ciddi bir çaba harcaması gerekecek.

Tether(USDT) Fiyat AnaliziYazı hazırlandığı esnada USDT 0.983726$’dan işlem görüyordu. %0.06 düşen koin hala USD desteğini geri kazanmak için mücadele ediyor. Bitcoin’e karşı USDT %0.82 değer kaybetti. 24 saatlik ticaret hacmi de 2,006,610,345$’a düşerken market kapitalizasyonu 2,042,630,867$.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether Bitfinex’ten Çıkıyor ve… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano 20% oranında değer kazandı Bitcoin Artarsa, Yatırımcısını Bayram Ettirecek Alt’lar Belli Oldu Stellar 11% düşüşle 0,09973 seviyesinin altına geriledi Bitcoin’in en büyük sorunu: Vitalik Buterin anlattı Elon Musk: Satoshi Nakamoto’ya Nobel verilmeli Diar Araştırması: Ethereum, Merkezi Olmayan Uygulama Pazarındaki Payını, EOS ve TRON’a Kaptırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır