Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Telekomünikasyon Devi Telenor’un Pakistan Kuruluşu, Blockchain Tabanlı Sınır Ötesi Havale Sistemini Başlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Telekomünikasyon Devi Telenor’un Pakistan Kuruluşu, Blockchain Tabanlı Sınır Ötesi Havale Sistemini Başlattı
Telekomünikasyon Devi Telenor’un Pakistan Kuruluşu, Blockchain Tabanlı Sınır Ötesi Havale Sistemini Başlattı

2/2


2/2


8 Ocak tarihinde yapılan bir basın açıklamasına göre, küresel telekomünikasyon devi Telenor’un Pakistan’lı alt kuruluşu, blockchain tabanlı sınır ötesi bir havale sistemi başlattı.

Yapılan duyuruya göre Pakistan tabanlı Telenor Microfinance Bank (TMB), Telenor’un Malezya tabanlı fintech ile ilgili yan kuruluşu Valyou ve Telenor’un başka bir yan kuruluşu Easypaisa ortak bir şekilde Pakistan içerisindeki blockchain tabanlı uluslararası havale hizmetine katıldı. Söz konusu hizmet dünyaca ünlü Alipay teknolojisinin arkasındaki Ant Financial tarafından geliştirildi.

Yeni hizmet özellikle Malezya ve Pakistan arasındaki havale işlemlerinin hızını hiç olmadığı kadar hızlandırmayı planlamakta. Telenor Finansal Hizmetler başkan yardımcısının yaptığı açıklamalara göre, Pakistan 2018 yılında Malezya’dan 1 milyar dolar civarında havale aldı ve bu sayı her geçen gün daha da artıyor. Yeni geliştirilen blockchain tabanlı havale hizmeti ile durmaksızın ve gerçek zamanlı havale işlemleri yapılabilecekken, aracı masrafları ortadan kalkacak ve müşterilerin fonlarını izlemesi de oldukça kolay bir hale gelecek.

Konu hakkında yorum yapan Ant Financial CEO’su ve başkanı Eric Jing, ”yeni havale hizmeti, yeni teknolojilerin birçok ülkeye dijital ve finansal hedeflerine ulaşabilmeleri adına nasıl yardım edebileceğinin örneklerinden sadece birisidir” ifadesini kullandı.

Blockchain teknolojisi en çok kripto para birimlerinin alt yapısını sağlayan teknoloji olarak akla gelse de, söz konusu teknolojinin kullanımı neredeyse birçok alanda mevcut. Geçtiğimiz tarihlerde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da konu hakkında açıklamada bulunmuştu.


İlgili haber:
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Blockchain Müjdesini Verdi!

Telekomünikasyon Devi Telenor’un Pakistan Kuruluşu, Blockchain Tabanlı Sınır Ötesi Havale Sistemini Başlattı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Telekomünikasyon Devi Telenor’un Pakistan Kuruluşu, Blockchain Tabanlı Sınır Ötesi Havale Sistemini Başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Rus Bakandan Petrol Destekli Dijital Para Önerisi Blockchain Analiz Firması Chainalysis, Kullanıcı Verilerinin Satılması Konusunda Duruşunu Belli Etti Madencilik devi kurucusundan Bitcoin için hayal kırıklığı senaryosu Bir Yatırım Bankasının Başdanışmanından Önemli Açıklama: Bitcoin Güvenli Liman Japonya’nın Lider Firması SBI Remit, Blockchain Ödemeleri İçin BitPesa İle Anlaştı! Bitcoin’in piyasa değeri son 13 ayın en düşük seviyesine indi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır