Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor
Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı DüşünüyorABD‘nin Teksas eyaletindeki Bankacılık Departmanı, “sabitkoinleri” normal birer para birimiymiş gibi tanımayı düşünüyor. Bankacılık Departmanı sabitkoinleri para birimi olarak tanıyarak bu koinleri Teksas yasalarına tabii hale getirmeyi planlıyor.

Bankacılık Departmanı geçtiğimiz günlerde dijital paralarla ilgili bir inceleme bildirisi yayınladı. Bu bildiride dijital paraların mevcut durumlarına, Teksas’daki Para Hizmetleri Yasası’na, mevcut piyasa ve sektör trendlerine değiniliyor.

Teksas’taki yetkililer dijital paraların yanı sıra spesifik olarak sabitkoinler hakkında da araştırma yaptılar. Yayınlanan bu bildiriye göre sabitkoin ile yapılan işlemler ‘para transferi’ olarak değerlendirilebilir ki bu da sabitkoinleri Para Hizmetleri Yasası’na tabii tutmak anlamına gelir.

Yetkililer, sabitkoin ile yapılan işlemlerin para transferi olarak değerlendirilen işlemlerle benzerlik gösterdiklerini düşünüyorlar. Ancak şunu belirtmek gerekiyor ki yetkililer ‘kripto para’ ile ‘sabitkoin’ arasında gayet bariz bir ayrım yapıyorlar.

Eyaletteki yetkili isimlere göre sabitkoinlerin aksine kripto para ile yapılan işlemler tam anlamıyla ‘para transferi’ olarak değerlendirilemezler. Yine de bildiride şöyle bir kesit olduğunu söylemek gerekiyor:

“Bağımsız bir para biriminin kullanıldığı kripto para işlemleri, bu para biriminin kullanım şekline bağlı olarak para transferi olarak değerlendirilebilir. Dolayısıyla bu alandaki çalışmalarda başlıca paranın kullanım şekli araştırılacak.”

ABD’deki kripto para borsalarından Coinbase, buna benzer bir konu yüzünden Wyoming eyaletindeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Wyoming’deki yetkililere göre Coinbase’in hizmet gösterebilmesi için para transferiyle alakalı belli başlı lisanslara sahip olması gerekiyor.

Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kurumsal borsacılar, en çok bu iki altcoin’i açığa satıyor Fon Yöneticisi Israrcı: Bitcoin ETF’si İçin Yeterince Likidite Var! Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin Depolama Yöntemleri Hakkında Önerilerde Bulundu YouTube’un en büyük Bitcoin analisti son BTC tahminini paylaştı SeedX CEO’su: Dijital Ürünlerin Geleceğine Tokenizasyon Var Üst Düzey Kongre Üyesinden Trump’a Meydan Okuma: “Bitcoin’e Aşığım”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır