Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Stellar XLM EOS’u geçerek 5.lik koltuğuna oturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Stellar XLM EOS’u geçerek 5.lik koltuğuna oturdu
Stellar XLM EOS’u geçerek 5.lik koltuğuna oturdu


Stellar XLM EOS’u piyasa hacmi sıralamasında geride bırakarak CoinMarketCap’de 5. sıraya yükseldi. Kripto piyasasında düşüş trendi devam ederken, Stellar’ın yükselmesine neden olan birkaç önemli gelişme yaşanıyor. Bu gelişmeler nelerdir? Stellar yükselmeye devam edecek mi?

Stellar XLM EOS’u geride bırakarak 5.sıraya yükseldi!12 Kasım Pazartesi günü Stellar XLM EOS’u geçerek piyasa hacmi sıralamasında 5. sıraya yerleşti. Yazının hazırlandığı esnada, CoinMarketCap verilerine göre, XLM’nin piyasa değeri 5,1 milyar dolardır. EOS ise şu anda 4,86 milyar dolar piyasa değeri ile 6.sırada yer alıyor.

3 ayın en yüksek seviyesine ulaşan XLM, Pazartesi günü 0,243 $ (0,00004430 BTC) seviyesinde zirveye ulaştı ve piyasadaki en son düşüşlere rağmen Eos’a karşı üstünlüğünü korumaya devam ediyor. Şuan ise piyasa genel olarak kırmızı renge bürünmüş görünüyor. XLM, %3,09’lık bir düşüş ile 0,265597 dolardan işlem görüyor. EOS ise %0,54’lük bir düşüş ile 5,37 dolardan işlem görüyor.


Stellar Lumens’in piyasa değeri neden yükseldi?Geçtiğimiz hafta boyunca Stellar ile ilgili olumlu gelişmeler gündeme geldi. Ve bu gelişmeler sayesinde Stellar XLM EOS’u geride bırakarak 5.lik koltuğuna oturdu. XLM’yi zirveye yaklaştıran haberler arasında büyük bir cüzdan sağlayıcısı olan Blockchain.com’un kullanıcı sayısını artırmak için 125 milyon dolarlık bir XLM airdrop dağıtacağı haberi yer alıyor.

Söz konusu Airdrop ile ilgili Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb şunları söyledi:

“Airdropların, daha kapsayıcı bir dijital ekonomi yaratmada çok önemli bir yere sahip olduğuna inanıyoruz. Lumen (XLM) ‘yi ücretsiz olarak vermek toplulukları ihtiyaç duydukları hizmetleri tasarlamalarına davet etmek demektir. Beklentimiz, gelişmiş ve de gelişmekte olan ekonomilerde XLM’ye yatırım yapan küresel yatırımcıların sayısının artırması yönünde. Ağ üzerinde lumenlerin aktif olarak kullanılabilirliğini artırmak için Blockchain ile çalışarak, yaklaşık 30 milyon cüzdanı güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Ve ağın kullanılabilirliğini de büyüklük derecesine göre artıracağız. ”

Söylenenlere göre, bu airdrop, tarihin en büyük kripto para airdrop’udur. Ve bu airdrop’un kripto piyasasını yeni bir seviyeye taşıyabileceği tahmin ediliyor.

Stellar (XLM) Coinbase söylentisi piyasa değerini yükseltiyorCoinbase’de listelenme meselesine gelince, California merkezli bu şirket Temmuz ayında Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT (LON:BATS)), Stellar Lumens (XLM) dahil olmak üzere beş yeni parayı listelemeyi düşündüğünü açıklamıştı. Ve listelemeyi düşündüğü bu 5 tokeni incelemeye aldığını resmi twitter hesabından duyurmuştu. (Detaylı bilgi için tıklayınız)

XLM’nin piyasa hacminin artmasında, Coinbase’de listeleneceği yönündeki bu haberlerin etkili olduğu düşünülüyor. Çünkü, kripto para yatırımcıları, Coinbase’de listeleneceğini düşündüğü için XLM’ye yatırım yapmaya başladı. İncelemeye aldığı tokenlerden ZRX ve BAT’ı destekleyen Coinbase’in sıradaki tokeni XLM ve ADA olarak görülüyor. Ayrıca, Coinbase’in, Twitter hesabından duyurduğu tokenlerden ikisini listelemesi XLM’nin de listeleneceği yönündeki beklentileri artırdı. Bu tokenler arasında yer alan ADA’nın piyasa değeri bir ay içinde yaklaşık %10 oranında arttı. Listelenmesi beklenen tokenlerin piyasa hacmi arttı. -Daha da artmaya devam edecek mi bilinmiyor. Ancak tahminlere göre, Coinbase söylentileri gerçekleşene kadar XLM’nin piyasa hacminin artması bekleniyor.

Kaynak: forklog

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Stellar XLM EOS’u geçerek 5.lik koltuğuna oturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Vakfı araştırmacıları, ETH 2.0 için tarih verdi Ethereum Ve XRP’nin Sıra Değişimine Dakikalar Kaldı! Lider Araştırma Firmasından Bitcoin için çarpıcı 2020 yılı tahmini Boğalar hazırlık yapıyor: Bitcoin yükselişi başka bir teknik gösterge ile destekleniyor Telegram’ın Ethereum’a rakip olabilecek projesi ‘Telegram Open Network’ yüzde 90 tamamlandı Mastercard ve Visa’nın Aç Gözlülüğü, Bitcoin’in Kabulünü Arttırabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır