Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Square’in Yeni PoS Cihazı Bitcoin Ödemesi İçin Mi Tasarlandı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Square’in Yeni PoS Cihazı Bitcoin Ödemesi İçin Mi Tasarlandı?
Square’in Yeni PoS Cihazı Bitcoin Ödemesi İçin Mi Tasarlandı?

2/2


2/2


Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in bir diğer firması olan Square, geçtiğimiz günlerde kripto para dünyası için bir hareketliliğe neden oldu. Temel olarak tüketici ve mağaza ödeme ağları üzerine odaklanan Square Inc (NYSE:SQ)., 19 Ekim tarihinde yeni PoS cihazını tanıttı.

Bitcoin PoS Cihazı
Nerdist kaynağı ile yapılan bir röportaj sonrası sosyal medyada paylaşılan yeni PoS cihazı, kart ödemelerini kabul etmek isteyen mağaza sahipleri için tek bir cihaz olarak öne çıkmakta. Square  Ekim ayında iki yüksek profilli istifa sonrası hisselerinde %25 oranında düşüş yaşamıştı ve bu PoS cihazı tam da lazım olan bir zamanda piyasaya sürüldü.

Cihazın kripto para dünyasında  heyecana yol açması ve Bitcoin ödemeleri ile ilişkilendirilmesinin temel nedeni, geçtiğimiz Ağustos ayında Square’in kripto para ödemeleri kabul etmek için yaptığı bir patent başvurusu oldu.


İlgili haber:
Square’den Yeni Patent Onayı! Firma Kripto Para Ödeme Ağı Kurmak İçin Kolları Sıvadı

Square daha önce de kendi ürün tabanı için Bitcoin işlemlerini sistemine entegre etmişti. Geçtiğimiz yılın sonlarında boğa zamanlarında yapılan bu entegrasyon sayesinde platformun uygulamasında kripto para birimleri ile değişik özellikler satın alınabilmekte. Söz konusu gelişme Square’in mali tablosuna anında etki etmiş ve firma çok kazançlı bir 2017 yılına imza atmıştı.

Hem Twitter hem Square CEO’su Jack Dorsey’in bir firmasında kripto paralara dost yaklaşımı savunurken, bir diğer platformu Twitter’da bunun tam tersini yapması ise hala bazı kripto para topluluk üyeleri tarafından eleştiri almakta.

Square’in Yeni PoS Cihazı Bitcoin Ödemesi İçin Mi Tasarlandı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Square’in Yeni PoS Cihazı Bitcoin Ödemesi İçin Mi Tasarlandı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron Foundation, Bağışları Takip İçin Blockchain’e Geçiş Yapan ALS Derneği İle Ortaklık İmzaladı! Quantzig: Bitcoin (BTC) Geleceğin Kumarıdır! Blockchain Ağı Geçici Süre Duran Beam Kripto Para Birimi, Kullanıma Tekrar Açıldı Analist Mark Dow: Bitcoin, Yaygın Kabul İçin ”Çok Sahtekarca ve Volatil” Cryptopia’dan Çalınan Ethereum ve Altcoinlerin Detayları Belli Oldu Tim Draper: Bitcoin, Daha İyi Bir Kripto Para Birimidir – Dünyanın Bitcoin’i Kabullenmesi An Meselesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır