Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Şok İddia: Coinbase Bir Bitcoin ETF’si Çıkartabilir ve Konu Hakkında BlackRock’tan Yardım İstedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Şok İddia: Coinbase Bir Bitcoin ETF’si Çıkartabilir ve Konu Hakkında BlackRock’tan Yardım İstedi
Şok İddia: Coinbase Bir Bitcoin ETF’si Çıkartabilir ve Konu Hakkında BlackRock’tan Yardım İstedi

© Reuters.  © Reuters.

Business Insider bugün yayımladığı bir haberde, önde gelen kripto para borsalarından Coinbase’in bir Bitcoin ETF’si için kolları sıvadığını ve konu hakkında 6 trilyonluk BlackRock firmasından yardım istediğini vurguladı.

Coinbase son zamanlarda özellikle kurumsal yatırımcılar için yaptığı girişimler ile öne çıkmıştı. Söz konusu girişimlerin arasında trading, emanet çözümleri, brokerage, varlık yönetimi gibi çeşitli alanlar mevcut. Business Insider’ın haberine göre Coinbase’in yaptığı bütün girişimler tek bir yerde birleşiyor: Bitcoin ETF’si.

İddiaya göre Coinbase geçtiğimiz haftalarda BlackRock’ın blockchain çalışma ekibinden bir kaç kişi ile görüşmelerde bulunup, firmanın geleneksel borsalarda borsa yatırım fonu (etf) piyasaya sürme tecrübesinden yararlanmak istedi. BlackRock, Wall Street dünyasında özellikle ETF piyasasının öncülerinden olarak tanınmakta.

2015 yılında start verilen blockchain çalışma grubunun BlackRock nezdindeki temel hedefi, finansal hizmet dünyasında blockchain ile ilgili teknolojilerin keşfedilmesi ve bunların firmaya bildirilmesi olarak bilinmekte.

BlackRock ve Coinbase arasındaki konuşmaların birebir mi yoksa grup şeklinde mi yapıldığı bilinmemekte. Ancak içeriden bir kişinin aktardığına göre BlackRock temsilcileri yapılan toplantılarda Coinbase’e herhangi bir ”eşsiz” tavsiyede bulunmadı.

Eğer söz konusu iddia doğruysa ve Coinbase gerçekten de bir Bitcoin ETF’si için çalışmalara başladıysa, belki de bu, VanEck ve SolidX başvurusundan bile daha büyük bir etki yaratıp, onaylanma şansına nail olabilir çünkü SEC’in aradığı ”kurumsallık” hem Coinbase hem de Coinbase müşteri kitlesinde yeterince mevcut.

The post Şok İddia: Coinbase Bir Bitcoin ETF’si Çıkartabilir ve Konu Hakkında BlackRock’tan Yardım İstedi appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Şok İddia: Coinbase Bir Bitcoin ETF’si Çıkartabilir ve Konu Hakkında BlackRock’tan Yardım İstedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WikiLeaks’in binlerce Bitcoin’i tehlikede olabilir Güney Afrika Merkez Bankası, Ethereum Ödeme Blockchain Projesi İle Ödül Kazandı Bitcoin yatırımcıları… Ethereum’u göz ardı etmemelisiniz… Peki neden? Bitcoin Gold konsolidasyon olası: BTG son bir ayda en çok kazanan kripto oldu Komisyon üyesi iyimser ancak VanEck Bitcoin ETF kararı ertelenebilir New York Mahkemesi, Bitfinex’den Belge İstedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır