Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain Hamlesi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain Hamlesi
Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain HamlesiSingapur’da faaliyet gösteren en büyük enerji ve gaz şirketlerinden birisi olan SP Group, yaptığı açıklama ile Blockchain odaklı yenilenebilir enerji kaynakları pazarı oluşturacaklarını açıkladı.

ASEAN Enerji İşletmeleri forumunda ortaya sunulan projeye göre, SP Group’un Blockchain teknolojisini kullanarak şeffaflık ve efektifliği arttırmak istediği kaydedildi. Konuyla ilgili konuşan şirketin baş dijital yöneticisi Samuel Tan, şunları söyledi:

”Blockchain teknolojisi ile birlikte artık şirketlerin yenilenebilir enerji ticaretini daha hızlı ve şeffaf bir şekilde yapmasının önünü açmış olacağız. Bu sayede onların daha iyi bir şekilde hareket etmelerine olanak tanıyacak ve onların hedeflerini tutturmalarını sağlayacağız.”

Hem lokal hem de ulusal pazarda desteklenecek olan bu pazarda DBS Bank ve CDL gibi iki dev firma da yer alıyor. Aynı zamanda pazarda yer alacak satıcılar ise Cleantech Solar Asia, LYS Energy Solutions ve Katoen Natie Singapore olacak.

Singapur, son dönemde yaptığı hamleler ile birlikte Blockchain teknolojisi kullanımında adeta devrim yapmış durumda. Son günlerde, SkyLedger tarafından gerçekleştirilen merkezi olmayan kişiden kişiye elektrik platformu da gündemde ciddi şekilde konuşulmuştu.

Zaten bu tarz merkezi olmayan platformlar sürekli olarak kullanılmaya başlandı. Örneğin Amerika’nın New York Eyaleti, Microgrid ismini verdiği bir proje ile, evinde kendi imkanları ile güneş enerjisi üreten kişilerin bu enerjiyi istedikleri fiyattan başka alıcılara satmasının önünü açmış ve bu hamlesi ile takdir toplamıştı.

Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain Hamlesi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur’dan Enerji Konusunda Blockchain Hamlesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu: Kesin Bir Sonuç Yok Coinbase Earn 100’den Fazla Ülkede Kullanılabilecek Bitcoin analizi: BTC kritik bir seviyeyi test ediyor “Bitcoin 2 Hafta İçerisinde 10.000 Dolar Olabilir” Yine altcoin delisti! Bir Bitcoin borsası daha 4 altcoin’i liste dışı ediyor Kapsamlı Bitcoin Analizi 1 Ocak / 4 Şubat

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır