Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü Destekleyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü Destekleyecek
Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü DestekleyecekTicaret hacmi bakımından Şili’nin en büyük kripto para borsası olan Buda, Lightning Network’ten faydalanmaya başladı. Şirketin kullanıcıları artık belli başlı işlemlerde son derece hızlı Lightning işlemlerini kullanabilecekler.

Buda’dan Lightning Desteği

Ölçekleme konusu Bitcoin’in en büyük problemlerinden biri olarak gösteriliyor. Ligtning Network gibi protokoller ise Bitcoin’deki bu sorunu çözmek için geliştiriliyorlar. Şili’deki Buda borsası da bu çözümden faydalanan ve kullanıcılara hızlı bir hizmet sunmaya başlayan platformlar arasına girdi.

Lightning Network tabanlı hizmet sunan borsaları kullanan kişiler, oldukça hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebiliyorlar. Lightning’i destekleyen borsaların sayısının hala oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz ancak bu durum ilerleyen aylarda değişebilir.

Buda, Lightning teknolojisinden para yatırma işlemlerinde de faydalanıyor olacak. Buda tarafından atılan bu adımın bir hayli önemli olacağını söyleyebiliriz çünkü belirttiğimiz üzere Lightning kullanımı şu an için hala pek yaygın değil ancak bu gibi gelişmeler durumu değiştirebilir.

Diğer Borsalar

Buda, Lightning Network’ü platformuna entegre eden ilk borsalardan biri durumunda. Ancak sektörde buna benzer adımlar atmış farklı şirketler de var. Kripto para tabanlı bir ticaret platformu olan Vaultoro da bunlardan biri. Ancak Vaulturo, Lightning teknolojisinin hala tam anlamıyla geliştirilmemiş olmasını gerekçe göstererek Lightning ile yapılan para yatırma işlemlerini 100 satoshi ile kısıtladı.

Son birkaç aya bakacak olursak LN kullanımının yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. LN ağındaki düğüm sayısı düzenli olarak artış gösteriyor. Teknolojinin iyice gelişmesi durumunda LN’yi çok daha yaygın bir şekilde kullanılırken görmek mümkün.

Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü Destekleyecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü Destekleyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Boğası Novogratz’dan Facebook Coin Yorumu Weiss Ratings: Çin asla Bitcoin’i kullanmayacak Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu! CME’nin Bitcoin endeks sağlayıcısı sektörde bir ilke imza attı 2019’da gözler bu 3 önemli kripto para trendinde Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır