Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu
Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu

© Reuters.  © Reuters.

SEC’in Bitcoin ETF onayını geciktirme nedeni ne olabilir? SEC’in Bitcoin ETF onayını herkes merakla bekliyor. SEC bu aralar yasal düzenlemelere daha fazla yoğunlaşmış gibi görünüyor.

SEC Bitcoin ETF onayını neden geciktiriyor?Politico’dan alınan bir raporda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto paralara odaklanıyor. Şu anda bütün önceliğini kripto para birimi ve token satışlarını düzenlemeye ayırıyor. Fakat, yatırım danışmanlarına ve kripto para birimi ile nasıl bağlantılı olduklarına da bakıyorlar.

Gözlemciler özellikle en az 100 milyon dolarlık bir sorumluluğu olan fon yöneticilerine bakıyor. SEC iddiaya göre bu yöneticilerin kripto para birimi toplamaları ile ilgileniyor. Ayrıca fiyat manipülasyonu ile herhangi bir korelasyonu ve siber güvenlikte oynadıkları rolü incelemek istiyorlar. Siber güvenliğe bakışları, kripto varlıklarının genellikle güvenlik açıkları nedeniyle hackerler tarafından çalınması ile ilgilidir.

SEC’in ICO ile ilgili çalışmalarıŞu anda SEC, danışmanların müşterilerinin fonlarını saklama şeklini belirleme gücüne sahiptir. Ancak dijital varlıkların basit bir şekilde güncellenmiş kılavuzlara ihtiyacı vardır. Daha önce SEC, tokenleri kategorize etmeye ve sahte olduğu kesinleşen ilk para tekliflerini (ICO) ortadan kaldırmaya odaklandı.

Bu problemin mükemmel bir örneği Eylül ayında 1pool adında bir şirket ile ortaya çıktı. Şirket, satış için kayıtlı olmayan menkul kıymetler teklifi yapmaktan suçlu bulundu ve SEC tarafından kapatıldı. SEC, bir lisansın alıcısı olduğunu iddia ettikten sonra, önümüzdeki ay Blockvest‘i de kapatıyor.

Tarihsel olarak, SEC, borsada işlem gören fonlar (ETF) için lisans araştırmalarında birçok kripto para birimi şirketini reddetmiştir. SEC, bu şirketleri kripto piyasasını manipüle etme potansiyelinden dolayı reddetmiş görünüyor. Bu risk hakkında daha fazla bilgi edinmek için SEC, yılın başında birçok kripto borsasını mahkemeye çağırdı.

Bu endişe ve hazırlık, kripto para birimine giren daha büyük yatırımcıları desteklemek için kurulan çoklu fonların bir sonucu olabilir. Bu yıl haziran ayında yapılan araştırmalara dayanarak, kripto para birimi etrafında ortalama 212 yatırım fonu vardı. O zamandan beri pek çok yatırım fonu daha ortaya çıktı.

ABD ekonomisindeki pek çok işletme, kısıtlamalar yerine, kripto para birimini kâr getirecek şekilde kullanabilecekleri açık düzenlemeler bekliyorlar. Politico‘ya yaptığı açıklamada, Investment Adviser Association‘dan Gail Bernstein şunları söyledi:

“Genelde, bu tip bir taramadan sonra, SEC personeli, bulgularını ve gözlemlerini yayınlıyorlar. Bu, uyum yükümlülüklerini dikkate olarak danışmanlar için çok yararlı rehberlik sağlayabilir.”

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain ve kripto paranın cazibe merkezi İstanbul Kriptolar, Bitcoin’in 6.200 Dolar Üzerinde Artmasıyla Karışık Seyretti Reuters: Bitcoin almazsan Monero al İlk Ortaklık Kampanyanızı Oluşturarak En İyi Programa Katılmanızın Yolu IEO Projesi PERL, Hayal Kırıklığı Yarattı Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı Azalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır