Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı…
Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı…

© Reuters.  © Reuters.

SEC kripto para çıkarma ve ticareti konusundaki yeni açıklamasıyla gündeme bomba gibi düştü. Yeni ilke kararları ile birlikte denetim anlamında yeni düzenleyici işlemler için start verildi.

SEC kripto para çıkarma ve ticareti konusunda flash kararlar…Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yani SEC kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni ve cesur bir açıklama ile sahnelere geri döndü. SEC son zamanlarda, kuralların ve düzenlemelerin, kripto para dünyasında yer alıp almadıklarının herkes tarafından takip edilmesi gerektiğini belirten bir makale yayınladı.

Açıklamada, komisyonun Finans, Yatırım Yönetimi,Ticaret ve Piyasalar Bölümü’nün komisyonda teknolojik gelişmeyi ve yatırım piyasasına faydalarını teşvik ettiğini iddia etti. Bununla birlikte, herkes “iyi kurulmuş ve iyi işleyen federal menkul kıymetler hukuk çerçevesine” uymak zorundadır. Buna, menkul kıymetlerin sertifikalı formda mı yoksa Blockchain teknolojisiyle mi yayınlandığına bakılmaksızın uyulması gerektiği vurgulandı.

Ripple için bakınız: Kripto para yatırımcıları Ripple’ın verdiği mesajı doğru okuyur, Ripple fiyatı kararlılık gösteriyor!Raporda özet olarak, AirFox, Paragon, Crypto Asset Management, EtherDelta’nın Kurucusu ve TokenLot’taki üç işarette bulunan sorunları gündeme getirdiler. Birincisi, İlk para teklifi sırasında tahvil tokenı teklifi ve satışı konusu. İkincisi, menkul kıymetlere yatırım yapan yatırım şirketleri ve başkalarına menkul kıymetlere yatırım yapmalarını tavsiye eden girişimler. Son olarak da dijital menkul kıymetlerin ikincil piyasa alım satımıdır. Komisyon, ana hatlarıyla belirtilen bu üç konu üzerinde de ayrıca durdu.

SEC’ten usule uygun olmayan girişimlere müsamaha yok…Rapora göre, AirFox ve Pargon, komisyona kayıt olmaksızın menkul kıymetler olarak sınıflandırılan token teklifi konusunda incelemeye tabi tutuldu. Crypto Asset Management (Kripto Varlık Yönetimi), kripto para yatırımlarına yönelik bir yatırım fonu oluşturmak için oluşturulduğu için komisyona kayıt olmadığından sorumlu tutuldu. Buna ek olarak, firmanın yöneticisi, yatırım danışmanının rolünü üstlenip yatırımcıları yanıltmaktan sorumlu tutuldu.

Ethereum tabanlı tokenlar için merkezi olmayan bir borsa olan EtherDelta da SEC’den dolayı mercek altındaydı. Ancak, komisyonun ilgi konusu borsa değil, borsanın kurucusu. Bunun nedeni, Kurucunun, tüm niteliklere sahip olmasına rağmen, borsayı SEC ile kaydetmeyi başaramamasıydı. Kendisini bir broker satıcısı olarak kaydetmemekten de TokenLot sorumlu tutuldu.

Veneratio1980, bir Redditor şöyle dedi;

“Uzun vadede uzun olmak için bir sebep daha. SEC yavaş ama emin adımlarla rehberlik ediyor. SEC’in sağladığı daha kolaylık, yatırım yapılması en uygun olan kurumları belirlemek.”dedi.

OsrsNeedsF2P, başka bir Redditor ise şunları söyledi;

“Sadece oku. Merkezi olmayan bir borsa için geliştirirseniz, bir borsa operatörü olarak kayıt olmanız gerekir. Nihayet gerçek DEX’in Bisq ışını gibi görünmeye başlaması zamanı. Web sitesi yok, tüm P2P, anonim geliştiriciler. Hadi gidelim”

Ripple için bakınız: Ripple CEO’su Brad Garlinghouse : ”Uzun vadede en iyi kazandıran para XRP olacak!”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Serbest Yatırım Fonları, 2018’in Son Çeyreğinde Nasıl Bir Performans Gösterdi? 15 Ülke Kripto Para İşlemlerini Denetleyecek IOTA Kurucusu: IOTA Kabul Oranı Hiç Görülmeyen Bir Hızla Yükselecek Bitcoin’de bu seferki 10,000 dolar çok farklı G20’de Kripto Paralar Gündeme Gelecek Mobil Hediye Platformu Swych, Kripto Paraları Destekleyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır