Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme: Dx.Exchange, Hisse Senetlerinin Token Olarak Alınıp Satılmasını Mümkün Hale Getirecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme: Dx.Exchange, Hisse Senetlerinin Token Olarak Alınıp Satılmasını Mümkün Hale Getirecek!
Sıcak Gelişme: Dx.Exchange, Hisse Senetlerinin Token Olarak Alınıp Satılmasını Mümkün Hale Getirecek!Dx.exchange isimli yeni bir kripto para platformu, bir çok kullanıcı tarafından duyulmamış olmasına rağmen, aslında kripto para piyasası için oldukça büyük bir öneme sahip. Estonya merkezli fintech şirketi, blockchain tabanlı hisse senedi alım satımını sağlayacak ve bu sayede kullanıcıların Apple (NASDAQ:AAPL), Facebook (NASDAQ:FB) ve  hatta Tesla (NASDAQ:TSLA) gibi bir çok şirketin hisse senetlerini tokenleştirip, bunların kripto para olarak satışını veya alımını mümkün hale getirecek.

Geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı duyuru ile 7 Ocak tarihinde platformun kullanıma sunulacağını belirten Dx.Exchange, aktif olarak kullanıma geçtikten sonra direkt olarak Bitcoin gibi kripto para birimleri ile tarihte ‘ilk’ defa menkul kıymet ve hisse senedi alımına olanak sağlayacak.

Borsalar Kapandıktan Sonra Bile İşlem Yapmak Mümkün
Bloomberg‘in aktardığı habere göre, söz konusu kripto para borsasında, geleneksel menkul kıymet borsalarının kapanışından sonra bile işlem yapmak mümkün olacak. Bunun yanı sıra firma kendi yaptığı basın açıklamasında Avrupa Birliği regülasyonları ile uyumlu ve Nasdaq teknolojisi kullanan bir kripto para borsası olduklarını vurguladı.

DX Exchange CEO’su Daniel Skowronski, konu hakkında şunları ifade etti:

”Halka açık olarak alım satımı yapılan Google (NASDAQ:GOOGL), Amazon (NASDAQ:AMZN), Facebook ve bunun gibi bazı şirketlerin hisselerinin tokenleştirilmesi ile DX, komisyoncuyu ortadan kaldırarak dünya çapındaki milyonlarca eski ve yeni trader için daha önce hiç kullanılmamış bir piyasa açıyor.”

Hisse Senedi Destekli Token
Hisse senetlerini tokenleştirmek için Ethereum blockchain ağını ve ERC-20 tokenlerini kullanacak olan Dx.exchange, bu tokenlerin fiziksel varlıklar ile 1’e 1 oranında teminatlı olacağını da vurguladı. Şirket aynı Tether gibi stabil koinlerin sağladığı hizmeti, dolar yerine hisse senedi teminatı kullanarak yaptıklarını ifade etti.

Sıcak Gelişme: Dx.Exchange, Hisse Senetlerinin Token Olarak Alınıp Satılmasını Mümkün Hale Getirecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme: Dx.Exchange, Hisse Senetlerinin Token Olarak Alınıp Satılmasını Mümkün Hale Getirecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple, Sektörün Sorunlarına Çare Olabilir Binance.Us 13 ABD Eyaletinde Başlatılmayacak Reuters: Bitcoin’in Kırılganlığı İngiltere Kaynaklı 11 Şubat Bitcoin analizi: Dünkü düşüş boğa piyasasının sonu mu demek? ABD-Çin Ticaret Savaşı Bitcoin Fiyatını 25 Bin Dolara Taşıyacak Bitcoin Cash’in Yanı Sıra, Bitcoin SV’de Artışı Sürdürüyor! Yükseliş Yüzde 30 ve Üstüne Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır