Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme: Binance Tether Para Çekim İşlemleri Kısa Süreli Askıya Alındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme: Binance Tether Para Çekim İşlemleri Kısa Süreli Askıya Alındı
Sıcak Gelişme: Binance Tether Para Çekim İşlemleri Kısa Süreli Askıya Alındı

2/2


2/2


CoinDesk‘in aktardığına göre CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük piyasa hacmine sahip kripto para borsası olan Binance, CEO CZ tarafından yaklaşık 3-4 saat önce Tether hakkında çıkan dedikoduların yalanlanması üzerine, USDT çekim işlemlerinin askıya alındığı belirtildi.

Para çekme fonksiyonu yapılan açıklamadan bu yazının yazıldığı saate kadar yine eski haline döndü ancak bundan daha önce USDT için olan sayfada ”cüzdan bakımı, para çekme işlemleri askıya alındı” ifadesi yer almaktaydı. Bir müşteri hizmetleri yetkilisi platformun İngilizce Telegram kanalında konu ile ilgili açıklama yaptı ve olayın ”USDT ağ tıkanıklığı” yüzünden olduğunu açıkladı.

Başka bir yönetici ise para çekim işlemlerinin durdurulması ile ilgili yaptığı açıklamada, ”bakım ağ tıkanıklığı yüzünden kaynaklanmakta, tahmini bir tarih/zaman verilemiyor. Olabildiğince çabuk çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Söz konusu duraklama ve askıya alma olayı Binance üzerinde Pazartesi günü ikinci kere yaşandı. Borsa bugün Türkiye saatine göre 14:33 civarında para çekim işlemlerini durdurmuş ancak kısa süre sonra yeniden açmıştı. Olaydan 15 dakika sonra ise yeniden askıya aldı.

Coindesk kaynağı Binance CEO’su Changpeng Zhao ile iletişime geçtikten sonra, CZ’nin konu hakkında verdiği cevap ise şu şekilde:

”Şu an için bu konu hakkında bir yorumum yok, şirket bir sonuca varıldıktan sonra halkın yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlayacaktır.”

Tether bugünün en çok konuşulan kripto para birimi olurken, Binance de gün içerisinde bir çok defa Tether ile anıldı. Sosyal medyada yayılan ve bir çok kullanıcıyı endişelendiren bir görsel, belirli bir süre sirkülasyonda kaldıktan sonra Binance CEO’su CZ tarafından kesin bir dille yalanlanmış ve USDT’nin platformdan kaldırılmayacağı belirtilmişti.


Daha önce de vurguladığımız üzre, USDT’nin birim fiyatı 18 ayın en düşük seviyesi olan 0.925 dolara kadar geriledi ve stabil koinlerin bütün işleyişi hakkında soru işaretleri oluşturdu. Değeri 1 doların (dolar endeksli olanlar için) altına veya üstüne çıkmaması gereken stabil koinler, Tether’in düşmesi ile diğerlerinin çıkmasına neden oldu ve bu bile aslında büyük bir problem.

Binance’in Tether konusunda bu kadar önemli olmasının sebeplerinden birisi ise, rezervlerinde 768.5 milyon USDT bulunduran en büyük USDT sahibi platform olmasından kaynaklanmakta. Tether’in arkasındaki şirket olan Tether.to bile 486.7 milyon token ile ikinci sırada yer alıyor.

Sıcak Gelişme: Binance Tether Para Çekim İşlemleri Kısa Süreli Askıya Alındı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme: Binance Tether Para Çekim İşlemleri Kısa Süreli Askıya Alındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çinli Kripto Para Madencileri Ucuz Elektrik İçin Siçuan Bölgesine Akın Etmekte! XRP Endeksli ETP, 2 Nisan Tarihinde Piyasaya Çıkıyor! Bitcoin Düğümleri Yeniden Çoğalıyor, 3 Aylık Düşüş Son Buldu Finansal Danışman Jenkin Bitcoin Konusunda Uyardı: Birisi Paranızı Alırsa, Şikayet Edebileceğiniz Kimse Yok Uzman görüşü: Ethereum ATH’ye ulaşabilir ve altcoin sezonunu başlatabilir! Zcash CEO’sundan Grin ve Beam Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır